Topoľčany idú v pohári EHF ďalej, Hlohovcu výhra nestačila

Hlohovec
Alexander Ivanov z HC Sporta Hlohovec (vpravo) počas 2. kola kvalifikácie Pohára EHF mužov 2014/2015 medzi HC Sporta Hlohovec (Slovensko) - Sporting Clube de Portugal Lisabon (Portugalsko). Hlohovec, 18. október 2014. Foto: SITA/Martin Havran

HLOHOVEC 18. októbra (WEBNOVINY) – Hádzanári HC Sporta Hlohovec zvíťazili v sobotňajšom odvetnom zápase 2. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2014/2015 pred svojimi fanúšikmi nad Sporting Clube de Portugal Lisabon 33:28 (18:14).

Hoci zverenci kouča Martina Liptáka odplatili svojmu portugalskému súperovi prehru 24:34 z minulého týždňa v Odivelase, v súčte oboch duelov bol lepší štvrťfinalista uplynulej edície tejto pohárovej súťaže. Pre Hlohovčanov sa účinkovanie v Pohári EHF končí a nezopakujú účasť v skupinovej fáze.

HC Sporta Hlohovec (SR) – Sporting Clube de Portugal Lisabon (Portug.) 33:28 (18:14) – prvý zápas 24:34, do 3. kola postupuje Sporting

Zostava a góly Hlohovca: Olejár, Kašťák, Žernovič – Takáč 2, Guzy 5, Laho 6, M. Baláž 4, Miženko 1, Ľ. Ďuriš 5, Janíček, Vaňko, Ivanov 1, S. Mažár 1, F. Zaťko 4, Dudáš 4, Majbík

Najviac gólov za Sporting: Portela 8, Solha 6

Pok. hody: 9/6 – 1/1, vylúčení: 3 – 7, rozhodovali: Kuz a Žoba (obaja Ukr.), 1300 divákov

Hádzanári HK Agro Topoľčany budú v Pohári EHF mužov 2014/2015 bojovať o účasť v skupinovej fáze. Zverenci kormidelníka Ivana Pompoša zvládli sobotňajšiu odvetu 2. kvalifikačného kola, keď na palubovke holandského šampióna v Panningene zvíťazili 27:24 (16:11).

Topoľčanci zužitkovali nádejnú východiskovú pozíciu po minulotýždňovej domácej výhre 32:25 a postúpili do 3. kola tejto pohárovej súťaže, v ktorom bude druhým zástupcom SR Tatran Prešov ako priamo nasadený neúspešný účastník kvalifikácie Ligy majstrov. Oba slovenské kluby spoznajú svojich ďalších súperov v utorok 21. 10. na žrebovaní vo Viedni.

Výsledok – sobota – Pohár EHF mužov 2014/2015 – kvalifikácia – 2. kolo – odveta:

Targos Bevo HC (Hol.) – HK Agro Topoľčany (SR) 24:27 (11:16) – prvý zápas 25:32, do 3. kola postúpili Topoľčany

Topoľčany hneď v úvode otupili snahu domácich dostať ich pod tlak. Tréner Beva si už v 6. min musel za stavu 0:4 zobrať oddychový čas, ale jeho zverenci hneď po ňom inkasovali. Až potom skórovali prvýkrát v zápase (1:5). Počas dvojminútového vylúčenia hostí upravil Van den Beucken v 10. min na 2:6 a následne De Jonge na 3:6. Topoľčanci odskočili na 8:3 a v úvode záverečnej desaťminútovky I. polčasu na 12:5. Skóre bolo potom z ich pohľadu ešte aj priaznivejšie (14:6), ale Holanďania do prestávky ešte skorigovali na 11:16.

Prvé dva góly po zmene strán strelili hostia, ale hráči Targosu z 11:18 stiahli za necelých 10 minút na 15:19. Upokojenie do topoľčianskych radov priniesli ďalšie tri presné zásahy na 22:15. Domáci hádza