Tragédia v mexickom odvykacom centre, zastrelili 11 ľudí

Mexiko zasiahlo silné zemetrasenie
Juhozápadnú časť Mexika v utorok postihlo silné zemetrasenie s magnitúdou 7,6, ktoré vyvolalo rozruch medzi obyvateľmi hlavného mesta. Foto: SITA/AP Dario Lopez-Mills

TORREON 4. júna (WEBNOVINY) -Najmenej 11 ľudí postrieľali útočníci v drogovom odvykacom centre v meste Torreon na severozápade Mexika. Ďalších deväť osôb utrpelo zranenia.

Zranených môže byť aj viac ľudí, pretože podľa svedkov niektorí utiekli z centra ešte pred príchodom polície. Ako v pondelok informovala polícia, pravdepodobne najatí strelci prišli v nedeľu večer na dvoch dodávkach, vstúpili do centra a začali strieľať.

Vyzbrojení boli útočnými puškami a revolvermi. Presne rovnaký incident sa stal v meste Torreon aj pred rokom. V inom protidrogovom stredisku zastrelili neznámi páchatelia 11 ľudí. V roku 2010 sa na severe Mexika, kde zúri drogová vojna, odohralo päť podobných útokov v odvykacích strediskách.

Mexiko zasiahla rozsiahla vlna násilia súvisiaca s obchodom s drogami, ktorá už stála život tisícov ľudí. Mexický prezident Felipe Calderón pred šiestimi rokmi povolal do boja proti narkomafii aj armádu a vojna si odvtedy vyžiadala až 55-tisíc obetí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Felipe Calderón