Traja podozriví sa priznali k upáleniu mladého Palestínčana

Zabitý izraelský chlapec
Chlapca zabila protitanková strela vypálená zo Sýrie. Izraelčania následne ostreľovali sýrske vojenské pozície. Foto: SITA/AP

JERUZALEM 7. júla (WEBNOVINY) — Izraelskí predstaviteľ v pondelok uviedol, že traja muži podozriví zo zabitia palestínskeho mladíka sa k činu priznali. Muži v pondelok vraždu 16-ročného Muhammada Abú Chadaíra za účasti bezpečnostných orgánov rekonštruovali.

Pozostatky mladíka sa našli v jeruzalemskom lese

Mladíka uniesli neďaleko domu minulý týždeň a jeho pozostatky sa našli neskôr v jeruzalemskom lese. Izrael v nedeľu oznámil zatknutie šiestich židovských mužov podozrivých z vraždy. Ich identitu nezverejnili.

Smrť Abú Chadaíra vyvolala násilné protesty v arabských častiach Jeruzalema a v severnom Izraeli. Úrad izraelského prezidenta v pondelok oznámil, že Benjamína Netanjahua zavolal otca mladíka a vyjadril mu svoju sústrasť.

Zabitie palestínskeho mladíka bola odplata

Mladého palestínskeho chlapca zabili deň potom, ako pochovali v Izraeli troch unesených izraelských tínedžerov, ktorých našli po dvojtýždňovom pátraní mŕtvych na Západnom brehu. Izrael ich vraždu pripisuje radikálnemu palestínskemu hnutiu Hamás. Zabitie palestínskeho mladíka je pravdepodobne odplata za ich zabitie.

Pohreb palestínskeho chlapca poznačili masové protiizraelské demonštrácie. Ich účastníci hádzali na izraelských policajtov kamene a tí odpovedali použitím slzotvorného plynu a streľbou gumovými projektilmi. Palestínčania hrozia začatím ďalšej intifády proti židovskému štátu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom