Traktor je vo finále konferencie, Ružička vynútil predĺženie

Omsk
Brankár Karri Rämö z Avangardu Omsk a jeho spoluhráč Anton Belov počas zápasu s Traktorom Čeľabinsk. Foto: hawk.ru

OMSK 16. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti klubu Traktor Čeľabinsk zvíťazili v sobotňajšom piatom stretnutí semifinále Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Avangardu Omsk 4:0. Traktor v sérii triumfoval v pomere 4:1 a stal sa prvým finalistom vo Východnej konferencii.

Zaujímavosťou série je fakt, že hráči Avangardu nedokázali proti Čeľabinsku skórovať až v štyroch z piatich duelov.

Slovenský útočník Štefan Ružička vybojoval svojím presným zásahom na 3:3 z 56. min pre svoje mužstvo Salavat Julajev Ufa predĺženie na ľade Kazane.

V 70. min rozhodol o víťazstve domácich Alexej Morozov. Ak Bars týmto víťazstvom otočil vývoj série z 0:2 na aktuálnych 3:2.

Výsledok sobotňajšieho zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Východná konferencia – 2. kolo play-off – piaty zápas (hralo sa na 4 víťazstvá):

Avangard Omsk – Traktor Čeľabinsk 0:4 (0:0, 0:3, 0:1) – konečný výsledok série: 1:4

Góly: 25. M. Karpov (Dugin, Čistov), 36. Bulis (Čistov, Belov), 38. Jakuceňa (Kontiola), 59. Kuznecov (Bulis)

Ak Bars Kazaň – Salavat Julajev Ufa 4:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0) – stav série: 3:2

Góly: 13. Immonen (Pesonen, Obuchov), 38. I. Nikulin (Kornejev, A. Morozov), 48. I. Nikulin, 70. A. Morozov (Zaripov) – 18. Svitov (Trubačov), 41. Musatov, 56. Š. RUŽIČKA (Zinoviev, Blaťák)