Trápenie Slovanu pokračuje, prehral doma so Skalicou

Slovan

BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – 25. kolo základnej časti:

HC Slovan Bratislava – HK 36 Skalica 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)

Góly: 23. Cartelli (Hujsa), 51. Richard Huna (Kuľha, Demel) – 2. I. Jankovič (Kutálek, R. Jarolín), 17. T. Višňovský (M. Školiak, Zálešák), 29. Mikušovič (Jaborník, Lušňák), 47. Lušňák (T. Višňovský, Zálešák), 54. R. Školiak (Zálešák), 58. Kutálek (R. Jarolín)

Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík – Valach, Výleta, 2351 divákov

Slovan: Konrád (29. Rybár) – J. Kováčik, Bohunický, O. Janík, Jendek, Cartelli, Schnabel, od 21. min Trška – Kuľha, Hujsa, Demel – Bulík, Lipiansky, Vaic – D. Skokan, Kapuš, D. Buc – Richard Huna, L. Hudáček, Róbert Huna

Skalica: Lakosil – M. Školiak, Gründling, I. Jankovič, Kloz, Kumstát, Jaborník, Magušin, Gula – Zálešák, R. Školiak, T. Višňovský – Kutálek, R. Jarolín, Šátek – Lušňák, Mikušovič, J. Prokop – J. Jurík, F. Novák, Konečný

Reprezentačná prestávka viac prospela Skalici, ktorá sa ujala vedenia už v 2. min. Pred bránku Slovana sa predral I. Jankovič a poslal puk medzi Konrádove betóny – 0:1. Gólovú poistku pridal v 17. min T. Višňovský v presilovke piatich proti trom, keď doslova prepasíroval puk za chrbát brankára Slovana.

Na rozdiel jedného gólu znížil v 23. min rovnako v početnej výhode obranca Cartelli, na ktorého delovku nemal Lakosil nárok. Vzápätí mohla v oslabení vyrovnať nová akvizícia Slovana Tomáš Bulík, no pre svoj tím vybojoval iba presilovú hru. V 25. min nastrelil obranca Skalice Kumstát iba žŕdku domácej bránky. O chvíľu na to však už hostia viedli dvojgólovým rozdielom, Konráda vyhnal z bránky Mikušovič – 1:3. V 34. min hviezdil skalický gólman Lakosil, keď zázračne zneškodnil pokusy D. Skokana a Kapuša.

Úvod tretieho dejstva poznačilo niekoľko vylúčení, hra oboch tímov bola v týchto okamihoch nesúrodá. Slovan sa viditeľne aj naďalej trápil v koncovke a domáci fanklub dal nahlas najavo želanie na zmenu trénera – odchod Pavla Hyneka a príchod Zdena Cígera. Mizériu belasých podčiarkol v 47. min hosťujúci Lušňák, ktorý využil veľkú chybu v zadných radoch Slovana – 1:4. O štyri minúty neskôr potrestal vylúčenie Kumstáta domáci útočník Richard Huna, keď zužitkoval svoj dôraz pred Lakosilom. Na 2:5 však upravil v 54. min R. Školiak a konečný výsledok stanovil Kutálek v 58. min. Slovan prehral štvrtý zápas v rade, desiaty z ostatných jedenástich duelov.

Pavel Hynek (tréner Slovana Bratislava): „Podali sme neospravedlniteľný výkon. Skalica si víťazstvo plne zaslúžila. Celý týždeň sme sa tvrdo pripravovali a verili sme, že prelomíme nepríjemnú sériu. Bohužiaľ, nestalo sa tak.“

Peter Oremus (tréner Skalice): „V dnešnom stretnutí sme zaslúžene zvíťazili. Väčšinu duelu sme mali aktivitu na svojich hokejkách. Celé mužstvo hralo výborne.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po pondelkovom dueli 25. kola HC Slovan Bratislava – HK 36 Skalica (2:6):

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
1. HC Košice 26 18 3 2 3 92:39 62
2. HC 05 Banská Bystrica 25 16 3 2 4 89:53 56
3. HK Poprad 25 13 2 2 8 76:48 45
4. HK mesta Zvolen 25 11 2 5 7 77:59 42
5. Dukla Trenčín 26 11 2 2 11 64:80 39
6. HC Slovan Bratislava 26 10 2 2 12 68:66 36
7. MHC Mountfield Martin 26 10 1 4 11 70:87 36
8. MsHK DOXXbet Žilina 26 10 2 0 14 68:80 34