Aktualizované: Trenčín remizoval so Slovanom a z Pasienkov si vezie bod, duel Spartaka a Ružomberka skončil bez gólu

Fortuna liga, Spartak Trnava, MFK Ružomberok
Zľava: Filip Dangubič v drese FC Spartak Trnava a Filip Twardzik z MFK Ružomberok. Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni
  • aktualizované: 26. augusta 21:05

BRATISLAVA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Líder futbalovej Fortuna ligy Slovan Bratislava remizoval s Trenčínom 3:3 v nedeľňajšom stretnutí 6. kola. Trenčania nechali pred dôležitým štvrtkovým zápasom Európskej ligy UEFA proti AEK Larnaka odpočívať viaceré opory, až po prestávke nastúpili Joey Sleegers a Antonio Mance.

„Belasí“ viedli už od 2. min, kedy Andraž Šporar utiekol obrane hostí a osamotený pred brankárom Igorom Šemrincom nezaváhal. Aj ďalšie dva góly dal Slovan zo stredu „šestnástky“. Dejana Dražiča síce tesne bránil Lukáš Skovajsa, no v 28. min bolo 2:0. Krajný obranca Mitch Apau sa nečakane vybral do útoku a peknou prihrávkou ho našiel Šporar.

S vysokou prehrou sa odmietol zmieriť Hamza Čatakavič, ktorý tesne pred prestávkou znížil. V druhom polčase to dlho nevyzeralo, že hostia získajú bod, no v závere najprv Antonio Mance hlavou znížil a Čatakovič vzápätí premenil pokutový kop, ktorý po faule brankára Dominika Greifa na Jakuba Paura nariadil arbiter Pavol Chmura. Slovan vedie domácu ligu o dva body pred druhou Dunajskou Stredou.

Futbalisti Spartaka Trnava remizovali 0:0 s MFK Ružomberok v nedeľňajšom zápase 6. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2018/2019. Úradujúci majster absolvoval duel vo výrazne pozmenenej zostave oproti štvrtkovému prvému stretnutiu v play-off Európskej ligy na pôde slovinskej Olimpije Ľubľana. V základe nastúpili rovnako ako v Slovinsku iba stredopoliar Anton Sloboda a obranca Martin Tóth.

Vyše 5000 divákov v stretnutí veľa vzruchu nevidelo, až v závere dokázal Filip Dangubič trafiť priestor bránky. Trnavčania si pripísali druhú bezgólovú remízu v sérii. Liptáci nebodovali naplno už v treťom stretnutí po sebe, no stále sa držia s deviatimi bodmi na 5. priečke tabuľky.

Fortuna liga 2018/2019

• 6. kolo – nedeľa

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 3:3 (3:1)
Góly: 2. Šporar, 28. Dražič, 38. Apau – 44. a 88. Čatakovič (druhý z pok. kopu), 86. Antonio Mance, ŽK: 86. Nono, 88. Greif – 51. Van Arnhem, 53. Ubbink, 69. Čatakovič, rozhodovali: Chmura – Hrčka, Chládek, 1567 divákov

Slovan Bratislava: Greif – Apau, Saláta, Bajrič, Božikov – Nono – V. Savičevič (82. Hološko), Holman (62. De Kamps), Moha – Šporar, Dražič
Trenčín: Šemrinec – Yem, Paur, Mašović, Skovajsa – Van Arnhem (85. Kleščík) – Azango, Ubbink, Bukari (77. Sleegers) – Čataković, Kvocera (46. Antonio Mance)

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 0:0
ŽK: 78. Lupták – 57. Mustedanagič, 90.+ Tandir, rozhodovali: D. Sedlák – M. Benko, Roszbeck, 5113 divákov

Trnava: Chudý – L. Lupták, Martin Tóth, Godál, Janso – A. Sloboda – Brigant, M. Oravec, Š. Pekár (90.+ Hladík) – Yilmaz (63. Vantruba), Dangubič (87. Horník)
Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Jonec – E. Daniel (87. Kunca), D. Takáč, Mustedanagič, Gál-Andrezly – Tandir