Trenčín so šancou na druhý veľký obrat v play-off

Bez názvu
Zľava: Tomáš Bulík z HC Slovan Bratislava, Branislav Jánoš, Ondrej Mikula a Rudolf Jendek počas 6. zápasu play-off štvrťfinále slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi Duklou Trenčín a HC Slovan Bratislava Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 7. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti Dukly Trenčín majú na dosah podobný kúsok, aký sa im podaril vo štvrťfinále Slovnaft extraligy 2007/08 s Martinom, môžu otočiť vo svoj prospech sériu 1. kola play-off so Slovanom Bratislava z nepriaznivého stavu 0:3. Trenčania si možnosť siedmeho štvrťfinálového zápasu vybojovali pondelkovým víťazstvom na domácom ľade nad Slovanom 6:3. Vojaci neuspeli v tohtoročnom štvrťfinále v prvých dvoch zápasoch v Bratislave a ani v treťom na domácom ľade. Vo štvrtom pod Hradom Matúša Čáka však dokázali uspieť v rozstrele samostatných nájazdov a naštartovali sa k obratu v sérii. Cez víkend vyhrali po kolektívnom výkone v Bratislave 2:1 a v pondelok potom aj doma.

Obratov z 0:3 na 4:3 v elitných hokejových ligách nebýva veľa. V NHL a v siedmich popredných európskych súťažiach je ich v záznamoch zatiaľ len päť. Ani jednému tímu sa to nepodarilo dvakrát. V NHL to dokázali iba tri mužstvá – v roku 1942 vo finále s Detroitom Toronto a v roku 1975 vo štvrťfinále proti Pittsburghu New York Islanders. Vlani urobili v konferenčnom semifinále podobný obrat hráči Philadelphie s Bostonom. „Letci“ sa zároveň postarali o ďalší historický zápis aj tým, že v rozhodujúcom siedmom súboji mali už trojgólové manko na súpera a navyše na jeho ľade, no uspeli. Vo vyspelom hokejovom svete to dokázalo ešte Lugano v ročníku 2005/06 vo štvrťfinále švajčiarskej NLA s Ambri-Piotta.

Dukla otočila pred troma rokmi štvrťfinálovú sériu s Martinom. Trenčania sa vtedy dostali do semifinále Slovnaft extraligy 2007/2008 kurióznym gólom. Nepresná strela obrancu Trenčína Jána Homera v prvej minúte predĺženia siedmeho zápasu v Martine zaskočila brankára Vlastimila Lakosila, ktorý si odrazený puk vrazil nešťastne za svoj chrbát.