Tréner čerstvých majstrov sveta z Prahy prevzal 'olejárov'

Todd McLellan
Todd McLellan (uprostred) priviedol Kanadu k ďalšiemu titulu na svetovom šampionáte. Foto: SITA/AP

EDMONTON 20. mája (WEBNOVINY) – Tréner čerstvých hokejových majstrov sveta z Kanady Todd McLellan sa stal novým kormidelníkom tímu NHL Edmonton Oilers.

Vo funkcii nahradil Todda Nelsona, ktorý striedal počas sezóny Dallasa Eakinsa. „Todd bol na vrchole môjho zoznamu z viacerých dôvodov,“ priznal generálny manažér Oilers Peter Chiarelli. Štyridsaťsedemročný McLellan bol v posledných siedmich sezónach koučom San Jose, kde v apríli skončil.

Štyridsaťšesťročný McLellan sa so San Jose rozišiel 20. apríla po vzájomnej dohode. Na lavičke Sharks mal bilanciu 311-163-66 a v prvých šiestich sezónach postúpil s tímom vždy do play-off. V rokoch 2010 a 2011 hrali jeho zverenci konferenčné finále.

Video: Najkrajšie momenty z MS v hokeji 2015

„Nebolo to o peniazoch alebo veľkom vyjednávaní. Bolo to o výzve, šanci a mojej rodine. V Edmontone sa cítime dobre, moja manželka i ja tu máme časť rodiny. Som chlap zo západnej Kanady. Po rokoch v Kalifornii mám stále rád sneh,“ povedal McLellan.

V uplynulej sezóne viedli Edmonton Dallas Eakins a Todd Nelson. V Oilers prichádza k zmenám na vedúcich postoch, 24. apríla vymenovali za generálneho manažéra Petra Chiarelliho.

Okrem kouča svetových šampiónov 2015 sa spomínalo pri hľadaní nového kormidelníka Oilers aj meno Mika Babcocka.

„Veľa ľudí špekuluje o jeho príchode do mužstva a ako som počul, je dobrá šanca, že sa tak stane. Bolo by skvelé hrať pod ním, je skutočne kvalitný. Robí ľudí okolo seba lepšími,“ zareagoval ešte v utorok na správy o prípadnom menovaní McLellana útočník Oilers Taylor Hall, ktorý sa podobne ako tréner stal v Prahe majstrom sveta po víťaznom finále s Ruskom (6:1).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Taylor Hall
Firmy a inštitúcie Edmonton OilersKanadská hokejová reprezentácia