Tréner Dalič prehovoril o vyradení Kaliniča z tímu Chorvátska počas MS vo futbale 2018

Nikola Kalinič
Nikola Kalinič (vľavo) v drese chorvátskej futbalovej reprezentácie.
Tipsport tipujte3.jpg

MOSKVA 19. júna (WebNoviny.sk) – Pre chorvátskeho útočníka Nikolu Kaliniča sa futbalové majstrovstvá sveta v Rusku (14. júna – 15. júla) skončili predčasne.

Údajne v tom bol zdravotný problém, ale balkánske médiá priniesli správu, že je za tým nedostatok disciplíny zo strany hráča AC Miláno. Tréner „vatrenich“ Zlatko Dalič vraj nechcel podrývať svoju autoritu a poslal Kaliniča domov po tom, ako v sobotňajšom zápase s Nigériou (2:0) odmietol nastúpiť v pozícii striedajúceho hráča.

Dalič potrebuje zdravých hráčov

Dalič sa v pondelok popoludní na chvíľu stretol so zástupcami médií, aby objasnil nevšednú situáciu v chorvátskom tábore. Celý míting trval len 30 sekúnd, kouč nepovedal veľa, ale v podstate povedal všetko.

„Počas zápasu s Nigériou sa Nikola rozcvičoval, aby mohol v druhom polčase nastúpiť na ihrisko, ale zrazu povedal, že nie je pripravený na stretnutie, pretože cíti bolesť chrbta. Rovnaká situácia sa stala aj v nedávnom prípravnom zápase s Brazíliou. Vtedy mi tiež povedal, že nie je pripravený. Na nedeľňajšom tréningu opakoval to isté. Keď Nikola nie je pripravený, v poriadku. Potrebujem tu hotových a zdravých hráčov,“ vyhlásil Dalič podľa webu sportske.jutarnji.hr.

Médiá píšu o neoficiálnej verzii

Spomenutý zdroj pripomína, že Kalinič má problémy s chrbtom už dlhší čas, ale to mu ani v milánskom klube neprekážalo, aby hrával ligové zápasy Serie A. Taktiež dodáva, že na MS 2006 v Nemecku mal rovnakú zdravotnú indispozíciu aj Ivica Olič, ktorý na tomto turnaji hrával s obstrekmi a injekciami.

Podľa Sportských novostí neponúkol Chorvátsky futbalový zväz (HNS) verejnosti oficiálnu verziu. Kalinič vraj nesúhlasil s niektorými vecami v mužstve a svoju nespokojnosť sa rozhodol riešiť nesprávnymi metódami. Bolesti chrbta mali zástupcom HNS poslúžiť iba ako dôvod, aby mohli Chorváti namiesto Kaliniča dodatočne povolať náhradníka.

Vzhľadom na pravidlá Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) to však už nie je možné. Jednotlivé tímy mohli urobiť zásah v konečnej nominácii v prípade zranenia niektorého z hráčov najneskôr deň pred úvodným zápasom na šampionáte.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zlatko Dalič