Tréner ženskej basketbalovej reprezentácie povolal 14 hráčok na vstup do kvalifikácie ME 2021

BASKETBAL: Slovensko - Čierna Hora
Foto: ilustračné, SITA/Marek Mrviš

Tréner slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie Juraj Suja nominoval 14 hráčok na úvodné stretnutie kvalifikácie o postup na ME 2021 proti Maďarkám, ktoré sa uskutoční 17. novembra v Šoprone.

Do nominácie sme zaradili štrnásť hráčok, nakoľko chceme mať k dispozícii širší káder. Snažili sme sa vybrať najlepšie hráčky, ktoré sú momentálne k dispozícii, zdravotne v poriadku a pripravené bojovať za Slovensko,“ uviedol slovenský kormidelník na webe slovakbasket.sk.

Okrem Sloveniek a Maďariek sú v kvalifikačnej H-skupine aj Holanďanky. Proti týmto súperkám nastúpia basketbalistky spod Tatier v domácom prostredí na budúci rok 12. novembra. Družstvo SR uzavrie kvalifikačný cyklus začiatkom februára 2021, keď doma nastúpi proti výberu Maďarska a následne vycestuje na záverečné stretnutie do Holandska. Na šampionát priamo postúpia víťazi deviatich kvalifikačných skupín a päť najlepších tímov z druhých priečok.

Sme v trojčlennej skupine a hráme celkovo len štyri zápasy, takže každý z nich je nesmierne dôležitý. Prvý duel veľa napovie smerom k ďalšiemu vývoju v skupine. Maďarsko je siedmy tím z ostatných majstrovstiev Európy a treba rešpektovať jeho kvalitu. My sa však budeme snažiť spraviť všetko pre to, aby sme do kvalifikácie vstúpili víťazne,“ doplnil Suja.

H-skupina kvalifikácie o postup na ME 2021 proti Maďarsku

17. novembra v Šoprone

  • Nominácia slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie na zápas:

Hráčky: Michaela Balážová (Young Angels Košice), Barbora Bálintová (Arka Gdyňa/Poľ.), Nikola Dudášová (MBK Ružomberok), Michaela Fekete-Ráková (MBK Ružomberok), Alexandra Hašková (Piešťanské Čajky), Žofia Hruščáková (UNI Györ MÉLY-ÚT/Maď.), Ivana Jakubcová (Gesam Gas e Luce Le Mura Lucca/Tal.), Miroslava Mištinová (MBK Ružomberok), Alica Moravčíková (MBK Ružomberok), Sabína Oroszová (Allianz Geas Sesto San Giovanni/Tal.), Veronika Remenárová (KP Brno/ČR), Regína Palušná (bez klubu, sezónu začala vo Valure Reykjavík na Islande, pozn.), Angelika Slamová (Arka Gdyňa/Pol.), Timea Sujová (ŠBK Šamorín)

Realizačný tím: Juraj Suja (hlavný tréner), Peter Jankovič (asistent trénera), Tomáš Horký (manažér tímu), Ján Meszároš (lekár), Alžbeta Dutková (fyzioterapeutka), Marián Vlkovič (masér)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Suja