Trio Rakúšanov ovládlo Garmisch, Reichelt vyhral o stotinku

Hannes Reichelt
Rakúšan Hannes Reichelt počas pretekov v zjazde v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Garmisch-Partenkirchen, 28. február 2015. Foto: SITA/AP

GARMISCH-PARTENKIRCHEN 28. februára (WEBNOVINY) – Rakúšan Hannes Reichelt sa stal víťazom sobotňajšieho zjazdu v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v nemeckom Garmisch-Partenkirchene.

Víťaz triumfoval s najmenším možným náskokom

Úradujúci majster sveta v super G Reichelt triumfoval s najmenším možným náskokom 1 stotiny sekundy pred krajanom Romedom Baumannom. Tretí skončil ďalší Rakúšan Matthias Mayer, ktorý pred týždňom v Saalbachu vybojoval v rýchlostných disciplínach víťazné double.

Tesne bez medaily zostal na skrátenej trati Kandahar 2 Talian Silvano Varettoni, ktorému chýbali k bronzu 4 stotiny sekundy. Víťazný Reichelt má po sobote už 12 triumfov v pretekoch Svetového pohára, z toho štyri v kráľovskom zjazde.

Rakúšania si dali pódiové repete

Predtým trvalo deväť rokov, kým Rakúšania obsadili kompletné stupne víťazov v zjazde Svetového pohára, teraz sa to zopakovalo presne po týždni. V Saalbachu-Hintzerglemme bolo poradie Mayer, Franz, Reichelt.

Na čele Svetového pohára je naďalej iný Rakúšan Marcel Hirscher, a to aj napriek tomu, že nefiguroval na štarte sobotňajších pretekov. Pred Nórom Jansrudom má náskok 104 bodov. Jansrud zostal lídrom hodnotenia zjazdu, do konca sezóny zostáva odjazdiť dvoje pretekov v zjazde.

Začiatok pretekov odložili pre hmlu

Sobotňajšie preteky sa začali s dvojhodinovým oneskorením, dôvodom bola zlá viditeľnosť spôsobená hmlou v hornej časti zjazdovky. Napokon pretekári absolvovali skrátenú trať približne o 45 sekúnd so štartom na úrovni super G.

„Všetko v živote sa raz vráti späť, aj víťazstvo či prehra o jednu stotinu sekundy s Romedom. Necítil som sa na trati úplne perfektne, v mojej jazde boli chyby, niekoľko zákrut som nevytočil presne. Keď sa však darí, tak sa radí,“ cituje víťazného Reichelta server ORF.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Garmisch-Partenkirchen (Rak.) – výsledky:

Zjazd mužov: 1. Hannes Reichelt 1:11,90 min, 2. Romed Baumann +0,01, 3. Matthias Mayer (všetci Rak.) +0,24, 4. Silvano Varettoni +0,28, 5. Dominik Paris (obaja Tal.) +0,31, 6. Marco Sullivan (USA) +0,39

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 28 z 37 plánovaných pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 1028 bodov, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) 924, 3. Alexis Pinturault (Fr.) 699, 4. Matthias Mayer (Rak.) 687, 5. Dominik Paris (Tal.) 666, 6. Felix Neureuther (Nem.) 662, …66. Adam Žampa (SR) 77

Poradie v hodnotení zjazdu (po 8 z 10 pretekov): 1. Kjetil Jansrud (Nór.) 469 bodov, 2. Hannes Reichelt 385, 3. Dominik Paris (Tal.) 357, 4. Matthias Mayer (Rak.) 356, 5. Guillermo Fayed (Fr.) 294, 6. Steven Nyman (USA) 268

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaDominik ParisFelix NeureutherHannes ReicheltKjetil JansrudMarcel HirscherMatthias Mayer