Župan Viskupič pomôže Trnave so smeráckymi obedmi zadarmo, poskytne priestory na budúcu jedáleň

školská jedáleň
Foto: ilustračné, SITA

TRNAVA 15. februára (WebNoviny.sk) – Trnavský samosprávny kraj poskytne priestory bývalého internátu Strednej priemyselnej školy na Študentskej ulici v Trnave na zriadenie výdajne jedál pre Základnú školu na Ulici J. Bottu v Trnave.

Jedáleň pre základnú školu

Oznámil to v piatok trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že toto riešenie odsúhlasili všetky zainteresované strany, vrátane zástupcov rodičov. Najväčšou výhodou dohodnutého riešenia je blízkosť k základnej škole, ktorá nemá vlastnú jedáleň.

Výdajňa jedál bude k dispozícii po nevyhnutných stavebných úpravách od 1. septembra tohto roku. Žiaci najväčšej základnej školy v Trnave momentálne dochádzajú na obedy do troch iných škôl, žiakov druhého stupňa vozí do vzdialenejšej školy autobus.

Určitý druh sociálnej služby

Trnavský samosprávny kraj podľa Viskupiča investuje do stavebných úprav časti internátu približne 100-tisíc eur, výdajňa jedál bude k dispozícii v septembri tohto roku.

Trnavský župan ďalej informoval, že aj po vyriešení stravovania v Základnej škole na Ulici J. Bottu výstavbou vlastnej kuchyne a jedálne budú priestory v bývalom internáte strednej školy využité, samosprávny kraj tam umiestni určitý druh sociálnej služby.

Prijatie úveru

Mesto Trnava podľa viceprimátorky Evy Nemčovskej výdajňu jedál vybaví potrebnou technológiou, odhadované náklady sa pohybujú na úrovni 50-tisíc eur. O bezpečný prechod žiakov cez frekventovanú cestu sa postarajú hliadky mestskej polície.

Mestské zastupiteľstvo v Trnave v tomto týždni rozhodlo o prijatí úveru 2,5 milióna eur na riešenie problémov so stravovaním v základných školách, ktoré sa očakávajú od 1. septembra v súvislosti s bezplatnými obedmi pre žiakov základných škôl.

Časť z takto získaných peňazí pôjde na výstavbu nového objektu s kuchyňou, jedálňou a šiestimi triedami v areáli Základnej školy na Ulici J. Bottu. K dispozícii by podľa vedúceho odboru investičnej výstavby Mestského úradu v Trnave Dušana Béreša mohla byť v septembri budúceho roku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva NemčovskáJozef Viskupič
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)