Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Andrea Turčanová
Primátorka Prešova Andrea Turčanová. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

Mestskí poslanci v Prešove budú rokovať aj o financiách na obedy zadarmo a rekreačné poukazy

PREŠOV 12. februára (WebNoviny.sk) – Na prvom tohtoročnom zasadnutí zastupiteľstva sa v stredu 13. februára stretnú poslanci Mestského zastupiteľstva v Prešove. Venovať sa budú devätnástim plánovaným rokovacím bodom.

Doplnia zoznam pamätihodností

Zastupiteľstvo všeobecne záväzným nariadením určí nové školské obvody pre základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Ako vysvetlila primátorka mesta Andrea Turčanová, nové rozdelenie si vyžiadala zmena legislatívy.

Poslanci budú dopĺňať aj evidenciu pamätihodností mesta Prešov. Do zoznamu má pribudnúť brest horský v parku na Čiernom moste, bronzová busta uhorskej kráľovnej Alžbety, zakladacia listina eparchiálnej knižnice v Prešove vydaná Františkom I., katalóg knižnice cirkevného hodnostára Gregora Tarkoviča a menovací dekrét tohto prvého gréckokatolíckeho biskupa od pápeža Pia VII.

Rozhodovať sa bude aj o vyškrtnutí Štátneho žrebčinca zo zoznamu pamätihodností. Jeho zaradenie doň odsúhlasili poslanci pred rokom po poslaneckom návrhu. Komisia sa však zhodla na tom, že žrebčinec nespĺňa podmienky na zaradenie do zoznamu, a preto žiada o jeho vyradenie.

Nový konateľ spoločnosti Prešov Real

Poslanci budú schvaľovať aj nového konateľa mestskej obchodnej spoločnosti Prešov Real. Novou konateľkou spoločnosti, spravujúcej nebytové priestory, sa má stať bývalá zastupujúca primátorka mesta Levoča Lýdia Budziňáková, ktorá tento post dočasne zastávala po odchode Milana Majerského na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Budziňáková uspela vo výberovom konaní.

Prihlášky poslali štyria kandidáti. Bola to ale jediná kandidátka, ktorá prešla písomnými testami a potom aj na ústnom pohovore, komisia sa zhodla na tom, že je úspešná kandidátka,“ vysvetlila pre agentúru SITA primátorka mesta Andrea Turčanová. Zároveň má byť z tejto funkcie odvolaná prednostka Marta Dolhá, ktorá post konateľky dočasne zastávala.

Financie na obedy zadarmo

Poslanci sa vrátia aj k plánu investičnej výstavby, ktorého časť schválili na predchádzajúcom zasadnutí.

Budeme dopĺňať plán investičnej výstavby o ďalšie aktivity, ktoré vyšli z výborov mestských častí. V tomto roku sa budeme musieť popasovať s mnohými finančnými výzvami, ako sú zvýšenie platov v školstve, zabezpečenie obedov zadarmo, rekreačných poukazov a samozrejme aj chod samotného úradu, ktorý si tiež niečo žiada. Takže na toto musíme hľadať zdroje,“ dodala primátorka.

V programe sú pripravené aj návrhy dodatkov Štatútu mesta ako aj zásad odmeňovania poslancov a členov komisií zastupiteľstva. Hlavný kontrolór predloží správu o svojej činnosti a činnosti útvaru za minulý rok a chýbať nebudú ani majetkové prevody.

Schvaľovať sa budú tiež investície Technických služieb mesta Prešov a návrh na poskytnutie dotácií na prenájom ľadovej plochy pre športové kluby.

V poradí tretie zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov v tomto volebnom období sa uskutoční v stredu 13. februára so začiatkom o 10. hodine v zasadacej miestnosti Mestského úradu na Jarkovej ulici.

Odporúčané články

Trnavský kraj čaká odvolávanie viac ako 30 riaditeľov, Viskupič hovorí o prirodzenom tlaku Primátor Vallo žiada zmeny vo vodárenskej spoločnosti, malí akcionári nesúhlasia

Neprehliadnite

Zo slovenskej zahraničnej politiky sa vytratil konsenzus, tvrdí poslankyňa Cséfalvayová Eurovolieb sa plánuje zúčastniť asi štvrtina Slovákov, išlo by o „historický výkon“ Šatan a Ramsay urobili výrazné zmeny v nominácii, v kádri sú už aj hráči z NHL Ako europoslankyňa by urobila Nicholsonová viac, nechce už riešiť „prízemných ľudí“ Britská kráľovná Alžbeta II. sa dožila 93 rokov, oficiálne oslavy tradične počkajú Útok na Srí Lanke: Výbuchy zabili vyše 200 ľudí, polícia zadržala podozrivých (video) Pápež František požehnal Mestu a svetu, odsúdil útoky na Srí Lanke Austrálsky bezdomovec smútil za potkanom, pomohli mu dobrí ľudia a policajti

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Regionálne správy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.