Trnavskí futbalisti odišli z Trenčína bez bodov

Trencin trnava
Hráči AS Trenčín David Depetris (uprostred) a Jorge Salinas (vpravo) a hráč FC SPARTAK Trnava Miroslav Karhan počas 18. kola futbalovej Corgoň ligy medzi AS Trenčín - FC SPARTAK Trnava. Trenčín, 26. november 2011. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 26. novembra(WEBNOVINY) – Výsledky 18. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

AS Trenčín – FC Spartak Trnava 4:2 (1:0)

Góly: 20. Mazan, 50. Godál, 61. Jorge Salinas, 69. V. Horváth – 55. Čvirik, 68. Ciprys, ŽK: 73. Čogley – 34. Koubský, 38. Ciprys, 78. Ľ. Hanzel, rozhodovali: Valášek – Brendza, D. Hrčka, 3419 divákov

Trenčín: Volešák – Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek – V. Horváth – Mazan (37. Mondek), S. Štefánik, Jorge Salinas, Hlohovský (72. Ďuriška) – Depetris (90.+ T. Malec)

Trnava: Raška – Gross, Koubský, Čvirik, Ľ. Hanzel – Karhan – R. Procházka (40. J. Petráš), M. Vyskočil, T. Oravec, Mikovič (76. Mikinič) – Ciprys

I. polčas

V úvode obidve mužstvá pozorne vykrývali priestor, preto sa šance nerodili. Po štvrťhodine hry domáci prevzali taktovku do svojich rúk a súpera pritlačili. V 15. min mal brankár hostí obrovské problémy so Štefánikovou skákavou strelou, o chvíľu napálil Mazan do brvna.

V 20. min už hosťujúci gólman Raška nemal šancu na pokus Mazana do horného rohu – 1:0. V 25. min kontroval hosťujúci R. Procházka, keď opečiatkoval brvno a Trnava dokázala odraziť súperov tlak. Obe mužstvá v ďalšom priebehu úvodného dejstva dobre dodržiavali „zabezpečovaciu“ taktiku, takže prerušiť protivníka a dostať sa do veľkej šance nebolo ani na jednej strane jednoduché.

II. polčas

To sa zmenilo v druhom polčase, keď sa roztrhlo vrece s gólmi. V 50. min po rohovom kope šikovne tečoval loptu hlavou Godál, kontaktný gól však strelil hosťujúci Čvrik už o päť minút, a to strelou spoza šestnástky – 2:1. V 61. min Jorge Salinas parádne napálil z 25 metrov do šibenice, ale aj na tento trenčiansky úder Trnava odpovedala: o sedem minút rýchly útok dokončil presnou strelou k žrdi do protipohybu brankára Ciprys – 3:2.

Ubehla však len ďalšia minúta a Trenčín opäť viedol o dva góly, keď Depetrisovu vyrazenú strelu dokopol do prázdnej bránky Vojtech Horváth.Tento dvojgólový odstup už bojovný Trenčania tentoraz nepustili z rúk, pretože Trnava po svojich kontaktných góloch nedotiahla svoju snahu až k vyrovnaniu skóre a po štvrtom inkasovanom údere už nenašla silu zdramatizovať kvalitný zápas.

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Bol to výborný zápas v perfektnej atmosfére, otvorený až do konca. Okrem dostatočnej dravosti a agresivity v našej hre sme v tomto dueli boli aj solídne efektívni pri premieňaní šancí. Dôležité bolo, že sme nikdy nespanikárili. Ani vtedy, keď sa na nás súper gólovo doťahoval, naopak vždy sme dokázali zakontrovať. Zdolali sme lídra súťaže, čo nás samozrejme teší a opäť sme sa posunuli na našej ceste o kus vpred.“

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): „Diváci videli dobrý zápas s množstvom pekných gólov. Trenčín doma produkuje kvalitný a kombinačný futbal, proti ktorému sa ťažko bráni. Hoci sme sa na to pripravovali, od šikovného súpera sme v tomto zápase dostali facku. Rozhodujúcim momentom bol štvrtý gól Trenčína, pretože ten pre nás urobil záver duelu ťažký a nedokázali sme túto stratu dohnať. Spôsob našej hry, akým sme sa chceli prezentovať, sme na vlastnú škodu nedokázali dotiahnuť až do koncovky.“

FK Senica – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)

Gól: 31. Piroska, ŽK: 56. J. Valenta, 59. Gorosito, 86. T. Strnad – 44. Brčák, 77. Pavlenda, 81. Paur, rozhodovali: Trutz – Chládek, Kubačka, 1138 divákov

Senica: Bolek – Gorosito, R. Pillár, J. Gajdošík, Pedro Leal – Križko, T. Kóňa – J. Valenta (71. T. Strnad), Piroska, Kalabiška – Bolinha (90.+ Kroupa)

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník (76. K. Pavelka), A. Candrák – M. Pavlovič – Orávik (46. Paur), Kuračka, M. Babic, M. Hruška – Brčák (55. Hodek)

I. polčas

Senica zlate moravce

V poslednom jesennom stretnutí sa stretli družstvá z vrchných priečok tabuľky. Zlaté Moravce sa snažili o kombinačný futbal a spočiatku mali lepší pohyb ako domáci.

Na „Záhorákoch“ bolo vidieť, že majú v nohách stredajší ťažký dohrávaný zápas s Trnavou. Prvú peknú akciu predviedli domáci v 15. min, po Piroskovom centri zakončoval Valenta vedľa bránky.

Na druhej strane Kuračkovu strelu z 25 metrov stečoval senický obranca do protipohybu brankára Boleka, ten však ešte stihol loptu odvrátiť na rohový kop. Gólová chvíľa Seničanov prišla v 31. min. Po dlhom aute Gorosita a predĺžení Pillára využil pošmyknutie sa Orávika v šestnástke Piroska, ktorý zoči-voči brankárovi Kuciakovi poslal loptu do siete – 1:0. Od tejto chvíľe boli Seničania lepším tímom, no do vážnejšej šance sa už nedostali.

II. polčas

Po zmene strán vstúpili do hry lepšie Zlaté Moravce, pozorná domáca obrana ich však do šancí vôbec nepúšťala. Seničania hrali na rýchle protiútoky a viackrát mohli zvýšiť svoje vedenie. V 71. min po Valentovom centri hlavičkoval Pillár len do Kuciakovho náručia. Veľkú možnosť na zvýšenie jednogólového náskoku mal v 79. min Piroska, ktorý išiel z pravej strany sám na hosťujúceho gólmana, ale Kuciak jeho tvrdú strelu vyrazil. Do priestoru bránky trafil v 80. min aj Gorosito, no našiel iba pripraveného hosťujúceho brankára. Napriek záverečnému tlaku, keď hostia stavili všetko na totálnu ofenzívu, sa podarilo Seničanom udržať jednogólové vedenie a po konečnom hvizde rozhodcu Trutza sa radovali z troch bodov.

Stanislav Griga (tréner Senice): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, s prvým polčasom môžeme byť maximálne spokojní. Získali sme stred poľa, súpera sme nepúšťali do kombinácií. Naopak, my sme boli nebezpeční. V druhom polčase to bolo aj o fyzických silách. Moji zverenci mali v nohách náročný stredajší duel s Trnavou a v závere už im začali dochádzať sily. Súper síce mali potom prevahu, ale do gólových príležitostí sa nedostal. Chlapcom sa chcem poďakovať nielen za dnešný zápas, ale aj za dobre odvedenú prácu počas celej jesene.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Do Senice sme cestovali s vedomím, že v tabuľke pravdy je na tom najlepšie. Na vicemajstra sme sa zodpovedne pripravovali, ale nehrali sme to, čo sme chceli. V príprave sme sa zamerali aj na súperove auty, paradoxne z tejto štandardnej situácie sme dostali gól. V druhom polčase sme chceli vyrovnať, ale individuálne výkony niektorých hráčov boli zlé. Niektorí chlapci mi pripadali, akoby uź hlavami boli na dovolenkách. Napriek tomu by som sa chcel všetkým poďakovať za úspešné jesenné účinkovanie v Corgoň lige.“

1. FC Tatran Prešov – FC Nitra 1:1 (0:0)

Góly: 90.+ Piter-Bučko – 79. Boszorád, ŽK: 41. Krob, 64. P. Katona, 89. Piter-Bučko – 8. Čirik, 34. Držík, 70. Šimončič, ČK: 54. Čirik (Nitra) po druhej žltej karte, rozhodovali: Kružliak – Vorel, Poláček, 920 divákov

Prešov: Plánička – Kolbas, Piter-Bučko, Krajník, Krob – P. Petráš, Lipták (59. Guba) – Ricardo Torres (83. Pribula), P. Katona, Papaj – Mariano Bernardo

Nitra: M. Chudý – Igor Kotora, Kaspřák, M. Kolmokov, Čirik – Držík (90.+ F. Moravčík) – L. Zelenický, Šimončič, V. Gajdoš (65. Boszorád), Ľ. Kolár – Matúš Mikuš (86. Šimonek)

V chladnom počasi sa hral podpriemerný futbal, z ktorého mali viac domáci. V 10. min mohol otvoriť skóre Krob, ale zoči-voči Chudému minul bránku. Nudný futbal pokračoval aj v ďalších minútach a hráči oboch mužstiev sa vôbec nedokázali dostať do šancí. Až v 43. min to skúsil domáci Katona, ale s jeho slabučkou strelou nemal Chudý nijaký problém. Vzápätí na druhej strane vystrašil domáceho gólmana Zelenický, ale ani z tohto pokusu nezapršalo.

Po bezgólovom prvom dejstve sa v 54. min musel porúčať z trávnika po druhej žltej karte hosťujúci Čirik a Tatran mal početnú výhodu o jedného hráča. Od tohto momentu domáci Nitranov viac tlačili, ale vyloženú šancu si nie a nie vypracovať. Hosťujúca obrana hrala veľmi zodpovedne a futbalistom Tatrana nedovolila v podstate nič, až na strely z väčších vzdialeností. Domáci diváci zamrzli úplne v 79. min, keď po Pláničkovom zlom odkope hostia otvorili skóre gólom Boszoráda – 0:1. Na domácich hráčov sa ozýval piskot tribún, Prešovčania sa nevedeli presadiť. Napokon sa im predsa len podarilo vyrovnať: vo štvrtej minúte nadstaveného času po priamom kope hlavičkoval Piter-Bučko za chrbát Chudého – 1:1.

Štefan Tarkovič (tréner Prešova): „My sme si dnes vypili kalich horkosti až do dna. Na Nitru sme boli pripravení, ale po fatálnej chybe brankára sme inkasovali. Napokon sme sa presadili v nadstavenom čase gólom Pitera-Bučka. Nie som spokojný s výkonmi niektorých hráčov a ani s výsledkom.“

Michal Kuruc (asistent tréner Nitry): „Mrzí nás, že sme v posledných sekundách prišli o tri body. Prvý polčas bol vyrovnanejší, po zmene strán sme prišli o Čirika a domáci mali potom tlak. Veľmi nás mrzí ten nevydarený záver stretnutia.“

MFK Košice – DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (0:0)

Góly: 53. Šinglár, 64. E. Pačinda, 76. J. Novák, ŽK: 61. Dobias, 62. Šinglár, 82. Čonka – 36. Matůš, 58. Kabele, 62. Egidijus Majus, 78. P. Kováč, rozhodovali: Pavlík – Benko, Bóllo, 680 divákov

Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth, I. Djokovič, Dobias, Čonka – Isola, Šinglár – E. Pačinda (67. J. Novák), K. Kuzma (77. Skvašík), Viazanko – Škutka (46. Pavol Jurčo)

Dunajská Streda: P. Kováč – Helísek (85. Lénárth), Struhár, Egidijus Majus, R. Konečný (72. Tomčák) – Boya, Hílek – Kabele, Čorič, Matůš (90. Ágh) – Delarge

I. polčas

Kosice dunajska streda

Lepší štart do stretnutia mali hostia, Čorič však v 2. min z hranice bránkového územia zahodil nemožné. To však bolo zo strany Dunajskej Stredy v prvom polčase všetko. Potom to už bol len súboj košických hráčov a brankára hostí Pavla Kováča.

Ten musel zasahovať v 4. min po Dobiasovej hlavičke. O chvíľu neskôr Škutka z dobrej pozície prestrelil. V 17. min sa Viazanko po kolmici ocitol pred Kováčom, ktorý včas vybehol a vyrazil jeho pokus. V 20. min sa Škutka dostal do vyloženej streleckej pozície, ale nie príliš razantnú strelu z jedenástich metrov kryl brankár Dunajskej Stredy.

Po polhodine hry opäť Viazanko v dobrej šanci prekopol. Košičania hrali naďalej aktívne a zamestnávali defenzívu hostí. V 37. min Isolova strela skončila na žrdi. Pačindov ďalekonosný pokus v 42. min narobil Kováčovi starosti, keď lopta neprirodzene odskočila, no odrazila sa mimo bránky.

II. polčas

Košičania mali dobrý vstup do druhého dejstva, keď Šinglár využil zaváhanie obrancu Helíska a vybehnutie P. Kováča a zo šestnástky pohodlne otvoril skóre duelu – 1:0. V 58. min fauloval Kabele v pokutovom území domáceho Isolu a rozhodca ukázal na biely bod. Nariadenú jedenástku však P. Kováč kryl Pačindovi. Domáci stredopoliar však svoju chybu odčinil o päť minút neskôr, keď využil ďalšie zaváhanie v defenzíve hostí.

Roman Konečný dal hlavičkou malú domov a Pačinda v 64. min z uhla skóroval – 2:0. V 76. min po rýchlom protiútoku K. Kuzma našiel voľného J. Nováka a ten do odkrytej bránky stanovil na konečných 3:0. Hostia ešte pohrozili Delargem, ktorý si vypracoval dve šance, pri oboch sa však vyznamenal Tofiloski.

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): „Som rád, že sme zvládli tento duel a vyhrali ho výrazným rozdielom. Počas celého zápasu sme ovládali hru a mali sme dosť šancí, navyše sme nepremenili jedenástku. Som spokojný s výsledkom a teší ma, že budeme spokojnejšie zimovať.“

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): „Začali sme výbornou šancou už v 2. min, potom však súper prevzal iniciatívu. Košice boli aktívnejšie a v prvom polčase nás podržal brankár Kováč. Druhé dejstvo sme začali aktívne, no urobili sme dve chyby, ktoré súper využil a bolo po zápase.“

MŠK Žilina – Dukla Banská Bystrica 3:1 (1:1)

Góly: 2. Barčík, 55. Marcel Ondráš, 87. Pečovský – 44. B. Ľupták, ŽK: 50. Marcel Ondráš, 53. Deza, 90. Zd. Štrba – 55. T. Hučko, ČK: 28. Rejdovian (Banská Bystrica), rozhodovali: Jaška – T. Somoláni, Tomčík, 1812 divákov

Žilina: M. Krnáč – S. Angelovič, Piaček, Marcel Ondráš, Patrik Mráz (76. V. Leitner) – Zd. Štrba, Pečovský – Pich, Barčík, Deza (62. Gergel) – M. Ceesay (86. Mihálik)

Banská Bystrica: Belic – M. Pančík, Poljovka, Chupáč, T. Hučko – Marek Hlinka, Brašeň (71. M. Turňa)- B. Ľupták (88. Faško), Považanec (81. Uškovič), Rejdovian – Jakubko

Po dvoch remízach v Trnave a Trenčíne sa domáci Žilinčania chceli rozlúčiť víťazne s jesennou časťou. Prvý gól videli diváci už v 70. sekunde zápasu, Pečovský nádherne vysunul do voľného priestoru v strede ihriska Barčíka a ten svoju šancu premenil – 1:0. Na konci 10. minúty mohli Žilinčania viesť už o dva góly. Po rohovom kope sa dostala odrazená lopta k Pichovi a ten ju napálil pomedzi hráčov do žrde Belicovej bránky.

Hostia po inkasovanom rýchlom góle dlho nemohli nájsť herné tempo. Naopak, hráči MŠK to skúšali z brejkov i strelami z rôznych vzdialeností. V 19. min poslal Pečovský ďalekonosnú strelu približne z 30 metrov, ktorá letela tesne ponad hornú žrď. V 23. min kopali Bystričania priamy kop, Považanec poslal peknú strelu ponad múr, ale aj ponad bránku. V 28. min zastavil Rejdovian v pokutovom území prenikajúceho Angeloviča, za čo dostal červenú kartu. Nariadenú jedenástku však Patrik Mráz nepremenil, brankár Belic jeho strelu do stredu bránky vyrazil pred seba. Minútu pred polčasovou prestávkou hostia vyrovnali. Strelu Branislava Ľuptáka tečoval jeden zo žilinských stopérov, zmenil jej smer a letela do odkrytej časti Krnáčovej bránky – 1:1.

Desať minút po zmene strán išli Žilinčania opäť do vedenia. Štandardnú situáciu rozohral Patrik Mráz, v šestnástke sa dobre zorientoval stopér Marcel Ondráš a zblízka poslal loptu do siete – 2:1. V 66. min sa individuálne presadil v pokutovom území Banskej Bystrice Momodou Ceesay, zblízka však tesne minul bránku. O minútu neskôr zaútočil na opačnej strane Jakubko, jeho strelu z uhla musel Krnáč likvidovať na dva razy aj s pomocou Ondráša. V 74. min Gergel nepresne rozohral a Hlinka ďalekonosnou strelou opečiatkoval hornú žrď žilinskej bránky. Obrovskú šancu mali „šošoni“ v 83. min, striedajúci Leitner hlavou vysunul Ceesaya do brejku, ten prekonal brankára Belica, ale vracajúci sa Chupáč obetavo vykopol loptu z bránkovej čiary. O osude stretnutia definitívne rozhodol v 87. min Pečovský, ktorý z hranice veľkého vápna trafil presne k pravej žrdi – 3:1.

Ľuboš Nosický (tréner MŠK Žilina): „Snažili sme sa prehusťovať stred poľa a vyrážať do protiútokov, čo sa nám aj darilo. Zlomovým bodom bola podľa mňa jedenástka, ktorú sme zahodili a následne sme zneisteli. Po teči sme dostali gól. Pred druhým polčasom sme si povedali, že musíme hrať trpezlivo, to nám aj vyšlo. Dali sme gól a zvládli duel k našej spokojnosti.“

Štefan Zaťko (tréner Dukly Banská Bystrica): „Vedeli sme, že to bude náročné stretnutie. Mali sme v hre trhliny, za ktoré nás súper potrestal. Do toho sme dostali červenú kartu a potom už bolo ťažké držať krok s takým súperom ako je Žilina.“

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:0 (2:0)

Góly: 13. Halenár, 39. Šebo, ŽK: 45. Had, 68. Milinkovič – 61. Š. Pekár, 63. J. Vavrík, 87. Ďubek, 90.+ Huber, rozhodovali: P. Hrčka – Mikulaj, Súkeníková, 1643 divákov

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Jánošík, Had, Kolčák – Kladrubský, Guédé – Lačný (76. Hartig), Halenár (88. Grendel), I. Žofčák – Šebo (66. Milinkovič)

Ružomberok: L. Hrdlička – Š. Pekár, Huber, Greššák, Gallo – J. Vavrík, A. Sloboda (76. J. Chovanec) – Ďubek, Serečin (46. Hoferica), Skalák – Masaryk

I. polčas

Slovan ruzomberok

Aj keď prvú sľubnú šancu na strelenie gólu mali v 7. min hostia (Serečin z hranice pokutového územia prestrelil bránku Slovana, pozn.), prvý sa z gólu tešili domáci priaznivci.

V 13. min kapitán Slovana Žofčák na hranici pokutového územia našiel Halenára a ten krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi začal ďalšiu stovku corgoňligových gólov – 1:0.

O dve minúty neskôr pohotovej strele Guédého chýbala razancia a brankár hostí Hrdlička ju pohodlne chytil. V 22. min Ďubekov pokus Jánošík odvrátil na rohový kop, keď predtým Putnocký vyboxoval strelu Serečina. Brankár hostí Hrdlička predviedol svoj postreh v 26. min a spoľahlivo chytil hlavičku Šeba. Ukážkový futbalový moment sa zrodil v 39. min, keď Šebo pätičkou poslal prihrávku Bagayoka do siete hostí a zvýšil na 2:0.

II. polčas

Do druhého polčasu nastúpili prekvapujúco lepšie hostia, no nekoncentrovanú obranu Slovana nepotrestali ani na tri razy. V 47. min strelu Ďubeka obrana domácich odvrátila a vzápätí sa Sloboda nepresadil ani sám pred Putnockým, keď jeho strelu brankár Slovana nohami vyrazil a opakovaný pokus chytil. V 51. min Šebo prenikol do pokutového územia hostí, no Hrdličku tentokrát neoklamal. V 67. min Žofčákov únik čisto zastavil Pekár. O štyri minúty neskôr Lačný nedokázal zvýšiť na 3:0 ani po samostatnom úniku. Ofenzívny stredopoliar Slovana netrafil prázdnu bránku Ružomberka. Vzápätí Ďubek pohotovo odkopol spred bránky na rohový kop Bagayokovu prihrávku. Štyri minúty pred koncom stretnutia Hrdlička so šťastím vyrazil Hadovu hlavičku po prihrávke striedajúceho Hartiga a keď v 88. min bezpečne chytil aj priamy kop Halenára z 25 metrov, skóre tohto zápasu sa už nemenilo.