Aktualizované: Trojica obvinených z vraždy novinára Kuciaka čelí aj obvineniu z obchodovania so zbraňami

NAKA, polícia SR,
Foto: ilustračné facebook.com/policiaslovakia
  • aktualizované 27. júla, 19:17

Policajti obvinili trojicu obvinenú v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka, konkrétne Tomáša Sz., Alenu Zs. a Zoltána A. z trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Zadržali nelegálnu strelnú zbraň

Ako ďalej Policajný zbor SR informuje na sociálnej sieti, spolu s väzobne stíhanou trojicou obvinili tiež Adama H. a Dávida Sz. Táto dvojica bola zadržaná pri policajnej akcii Virtuóz vo štvrtok a v piatok, pri ktorých zaistili 352 dávok marihuany.

Policajti Národnej protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) taktiež zadržali nelegálne držanú strelnú zbraň s 218 kusmi streliva a ďalšie veci, ktoré by mohli súvisieť s majetkovou trestnou činnosťou.

Piati obvinení

„Na základe vyhodnotenia dôkaznej situácie bolo vznesené obvinenie osobe Dávid Sz. za spáchanie zločinu nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami a zločinu nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, ich držanie a obchodovanie s nimi,“ píše polícia. Vyšetrovateľ Policajného zboru SR spracuje podnet na vzatie do väzby.

Momentálne sú v prípade vraždy Jána Kuciaka obvinení piati ľudia, konkrétne Tomáš Sz., Miroslav M., Zoltán A., Alena Zs. a podnikateľ Marian K. Tomu je pripisovaná úloha objednávateľa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Ján KuciakZoltán A.