Trump chce strieľať na Rusov, nemajú dosť rešpektu voči USA

Donald Trump
Donald Trump vyhral primárky v ďalších piatich štátoch. Foto: SITA/AP

Washington 3. mája (WebNoviny.sk) – Na ruské lietadlá, ktoré sa priblížia k americkým, treba „v určitom okamihu“ strieľať, vyhlásil v pondelok kandidát na republikánsku nomináciu do boja o Biely dom Donald Trump. Informoval o tom internetový server BuzzFeed.

Trump takto reagoval na incident z minulého týždňa. Pilot ruskej stíhačky vtedy ohrozil posádku amerického prieskumného lietadla, ktorá vykonávala misiu v medzinárodnom vzdušnom priestore nad Baltským morom. Podľa americkej armádnej hovorkyne Michelle Baldanzovej sa ruská stíhačka typu Su-27 priblížila zboku k americkému lietadlu RC-135 na vzdialenosť iba 25 stôp (necelých osem metrov) a následne urobila tzv. sudový výkrut ponad jeho trup na druhú stranu. Išlo už o druhý takýto prípad za posledný mesiac.

Podľa Trumpa ide o absolútny nedostatok rešpektu voči USA a prezidentovi Barackovi Obamovi. Zdôraznil, že ak diplomacia nefunguje, USA by mali strieľať. „V určitom okamihu, keď sa ten zelenáč priblíži, musíte páliť,“ povedal Trump v štáte Indiana pre tamojšiu rozhlasovú stanicu. „Za normálnych okolností by Obama, nazvime ho prezidentom, zavolal Putinovi a povedal: ‚Počúvaj, urobte nám láskavosť, nerobte to, stiahnite toho maniaka, zastavte to.‘ Ale my nemáme takého prezidenta. On bude hrať vonku golf alebo niečo také,“ dodal Trump.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump