Trump žiadal premiéra Morrisona, aby mu pomohol zdiskreditovať Muellerovo vyšetrovanie

Americký prezident Donald Trump zavolal austrálskemu premiérovi Scottovi Morrisonovi, aby ho požiadal o pomoc v súvislosti s vyšetrovaním, ktoré proti nemu viedol osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller, potvrdili austrálski predstavitelia.

Mueller skúmal možnú spoluprácu Trumpa a Ruska pred prezidentskými voľbami v USA v roku 2016. Trump od Morrisona chcel, aby mu pomohol nájsť dôkazy na zdiskreditovanie vyšetrovania, informovali americké a austrálske médiá. Austrália potvrdila, že takýto telefonát sa uskutočnil a premiér súhlasil, že pomôže.

Toto odhalenie prichádza v čase, keď Trump doma čelí snahám o impeachment v súvislosti s telefonátom s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. V ňom sa šéf Bieleho domu zaujímal o to, či by mu ukrajinská strana vedela poskytnúť kompromitujúce materiály na Bidena a jeho syna Huntera, ktorý na Ukrajine podnikal.

Biden je favoritom na možného demokratického protikandidáta Trumpa v nadchádzajúcich prezidentských voľbách v USA, ktoré sa uskutočnia v novembri 2020.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump