U ministra Richtera vraj našli po nehode tisíce eur a kondóm

Prepustenie ministra z nemocnice
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter (vľavo) počas nakladania do sanitky po ukončení hospitalizácie v Nemocnici Ružinov. Bratislava, 26. jún 2013. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 31. júla (WEBNOVINY) – Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter mal po nehode vládnej limuzíny údajne pri sebe pilulku na potenciu, kondómy a tisíce eur.

Informuje o tom na svojej internetovej stránke denník Plus jeden deň.

Richter ani jeho tlačové oddelenie pre denník SME nepopreli, že by sa spomínané veci nachádzali vo vreckách obleku.

„Minister si nie je vedomý, že by nosil u seba spomínané predmety, síce ľudského, ale určite osobného charakteru,“ povedal pre SME Michal Jurči z tlačového oddelenia ministerstva práce.

Pripustil, že Richter mal u seba nejaké peniaze, podľa neho to však nebolo sedemtisíc eur. „Vždy u seba nosí hotovosť, pretože nie je fanúšikom platobných kariet,“ dodal Jurči.

Obrazom: Minister Richter opísal nehodu ešte počas pobytu v nemocnici

Dopravná nehoda sa stala 11. júna tohto roka. Vládne auto smerovalo od Nitry do Bratislavy a vyletelo z cesty pri Pate v okrese Galanta.

Ministra Richtera hneď po nehode previezli do ružinovskej nemocnice, kde ho navštívili premiér Robert Fico, minister vnútra Robert Kaliňák a ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská. Jeho zdravotný stav nechceli komentovať. Predseda vlády povedal len to, že „nehoda sa stala za veľkej búrky, veľkého dažďa, všetko ostatné musí byť predmetom vyšetrovania.“

Richter sa však na druhý deň po nehode musel podrobiť operácii, zákrok si vyžiadalo jeho zranenie chrbtice. Neskôr priznal, že nebol pripútaný. „Priznám sa, nikdy som nebol pripútaný ako minister, pokiaľ som sedával vzadu. Už asi budem,“ uviedol.

Ozrejmil aj ďalšie podrobnosti o nehode. „Boli otázky, prečo som bol v tom čase doma. Zariaďoval som takú rodinnú záležitosť skrz vnučky,“ uviedol Richter. Na ceste do Bratislavy podľa neho auto vbehlo do búrkovej oblasti. „Nasledoval šmyk a vzhľadom na väčšiu mláku vody auto smerovalo do poľa,“ povedal šéf rezortu práce.

Ako tvrdil, nebol v bezvedomí a všetko si pamätal. „Viem, že sme sa prevrátili a možno bolo šťastie, že okolo prechádzala sanitka a bol tam relatívne rýchlo lekár,“ povedal. Podľa jeho vlastného pocitu išlo auto rýchlosťou asi 100 kilometrov za hodinu.

Obrazom: Prepustenie ministra Jána Richtera z nemocnice

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján RichterRobert FicoRobert KaliňákZuzana Zvolenská
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR