U Rakúšana objavili drogy, môže dostať až desať rokov

Polícia objavila drogy
Na križovatke ulíc Šomodská a Nerudova kontrolovali policajti posádku Citroënu Xara. Pri aute našli odhodenú zatavenú striekačku s bielou kryštalickou látkou, a sušenú rastlinu mal vo vrecku mikiny aj jeden zo zadržaných. Policajný pes následne objavil úkryt na podvozku pri predných dverách. Foto: SITA/KR PZ Trnava

BRATISLAVA/TRNAVA 23. septembra (WEBNOVINY) – Minimálne 1200 dávok by sa dalo pripraviť z metamfetamínu, ktorý policajti našli občanovi Rakúska, tureckej národnosti.

Cudzinca kontrolovali na diaľničnom odpočívadle Zeleneč. Okrem troch zatavených striekačiek mal pri sebe vrecúško s drogami a digitálnu váhu.

Štyridsaťšesťročného muža obvinili z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Po rozhodnutí súdu skončil vo vyšetrovacej väzbe, hrozí mu trest na štyri až desať rokov.

Policajti zasahovali aj v Hlohovci. Na križovatke ulíc Šomodská a Nerudova kontrolovali posádku Citroënu Xara. Pri aute našli odhodenú zatavenú striekačku s bielou kryštalickou látkou, a sušenú rastlinu mal vo vrecku mikiny aj jeden zo zadržaných. Policajný pes následne objavil úkryt na podvozku pri predných dverách.

Obrazom: Polícia odhalila drogové úkryty

S magnetmi pripevnenej kovovej trubice vytiahli ďalšiu plnú striekačku. Po expertízach vyšetrovateľ dvoch Hlohovčanov (24, 40) obvinil z drogovej trestnej činnosti – mladšieho pre prechovávanie piatich dávok marihuany a staršieho pre 21 dávok pervitínu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom