Ufa vyhrala piatykrát po sebe, pomohol aj Záborský

HC Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa
Alexei Volkov z Ufy (vľavo) počas duelu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa. Foto: SITA/Tomáš Bokor

MOSKVA 22. októbra (WEBNOVINY) – Slovenský útočník Tomáš Záborský prispel jednou asistenciou k domácemu víťazstvu Salavatu Julajev Ufa v utorkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Atlantom Mytišči 3:1.

Dvadsaťpäťročný rodák z Trenčína prihral na posledný presný zásah v presilovke. Domáci prehrávali pred začiatkom tretej tretiny 0:1, no vďaka trojgólovému uragánu v rozpätí štyroch minút poslednej časti hry otočili skóre vo svoj prospech.

Ufa vyhrala piaty zápas po sebe, naposledy neuspela 11. októbra na ľade Slovana Bratislava (1:2 po sam. nájazdoch).

SKA Petrohrad sa stal staronovým lídrom súťaže po víťazstve 3:1 v Nižnekamsku. O góly SKA sa postarali Viktor Tichonov, Patrick Thoresen a Roman Červenka. Petrohrad vedie KHL o jeden bod pred tímom Ak Bars Kazaň.

Výsledky utorkových duelov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Metallurg Magnitogorsk – Lokomotiv Jaroslavľ 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 12. Moziakin – 16. Apalkov, rozhodujúci sam. nájazd Galimov

Salavat Julajev Ufa – Atlant Mytišči 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Góly: 45. Pihlström, 46. Pankov, 49. Chlystov (ZÁBORSKÝ) – 21. Konstantin Koľcov

Traktor Čeľabinsk – Severstaľ Čerepovec 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 9. Glinkin, 31. Dugin, rozhodujúci sam. nájazd Glinkin – 25. a 41. Bušujev

Neftechimik Nižnekamsk – SKA Petrohrad 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 24. Milovzorov – 16. Tichonov, 28. P. Thoresen, 45. Červenka