Ukrajina bojuje s terorizmom, vybuchli jej policajné okrsky

Na východe Ukrajiny môže vypuknúť vojna, varoval Porošenko
Ukrajinský prezident Petro Porošenko sa vyjadril, že nad krajinou stále visí hrozba vojny. Foto: SITA/AP

KYJEV/ĽVOV 14. júla (WEBNOVINY) – Ukrajinské orgány činné v trestnom konaní vyšetrujú ako teroristický čin dve explózie, ku ktorým došlo v utorok v priebehu hodiny na dvoch rôznych policajných okrskoch v Ľvove. Pri výbuchoch utrpeli ťažké zranenia dvaja príslušníci polície, ktorí ležia po niekoľkohodinových operáciách v mimoriadne ťažkom stave v nemocnici. Informácie priniesla tlačová agentúra UNIAN s odvolaním sa na rezort vnútra, policajné i nemocničné zdroje.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Podľa nich zranenej príslušníčke polície museli amputovať dolnú končatinu a odobrať jednu z obličiek. Hospitalizovaný policajt utrpel početné zranenia vrátane traumy hlavy a je napojený na dýchacie prístroje. Ukrajinské ministerstvo vnútra nepodozrieva v tejto súvislosti Pravý sektor. Vyšetrovatelia však skúmajú viacero možných verzií pozadia udalostí, vrátane súvislostí so sobotňajšou prestrelkou v Mukačeve v Zakarpatskej oblasti, ale aj pretrvávajúcim konfliktom na východe krajiny, informuje Ukrajinská pravda s odvolaním sa na zdroje rezortu v Ľvovskej oblasti.

V prvej reakcii spájalo ministerstvo výbuchy práve s udalosťami v Mukačeve. Ľvovská polícia však takéto súvislosti poprela. Pravý sektor sa od výbuchov dištancoval a označil ich za dielo protiukrajinských síl. Vo vyhlásení predsedu Ľvovskej oblastnej štátnej administratívy Oleha Syňutku sa hovorí o tom, že banditizmus sa prejavil už nielen na Zakarpatskej Ukrajine a že podobné akcie sú v súlade so scenármi Moskvy o destabilizácii situácie na Ukrajine.

Súčasne je v ňom apel na aktivistov spoločenských organizácií a občanov oblasti, aby spoločne s príslušníkmi poriadkových orgánov formovali hliadky v obciach a mestách a prispeli tak k zabráneniu paniky, ktorú by radi videli nepriatelia.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom