USA chcú podľa Lavrova preklesliť mapu Blízkeho východu a rozdeliť Sýriu, dôkazy však neponúkol

Lavrov
Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov, uprostred, počas stretnutia s rezortnými kolegami z Iránu a Turecka Džavádom Zarífom a Mevlütom Čavušogluom Foto: SITA/AP

MOSKVA 28. apríla (WebNoviny.sk)- Spojené štáty chcú rozdeliť Sýriu na viac častí. V sobotu to vyhlásil ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Nepovedal, ako na to prišiel ani či má pre svoje tvrdenie nejaké dôkazy. Americké raketové útoky v Sýrii podľa neho „vážnym spôsobom vyhrotili situáciu“ a stanoviská Washingtonu o tom, že USA podporujú teritoriálnu integritu Sýrie, „sú len slová, ktoré majú podľa všetkého zakryť plány na prekreslenie mapy Blízkeho východu a rozdelenie Sýrie na viac častí“. Lavrov to vyhlásil po rokovaní so svojimi rezortnými kolegami z Iránu a Turecka Džavádom Zarífom a Mevlütom Čavušogluom.

Šéf ruskej diplomacie nespresnil, ktoré americké útoky má na mysli. Naposledy Spojené štáty spolu s Francúzskom a Veľkou Britániou útočili na ciele súvisiace s iránskym programom výroby chemických zbraní po tom, ako Sýria a Rusko podnikli na území Sýrie chemický útok proti odporcom režimu sýrskeho prezidenta Bašára al-Asada. Sýria a Rusko akýkoľvek chemický útok popierajú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bašár AsadSergej Lavrov