Utečenci prerazili zátarasy na taliansko-francúzskej hranici

Utečenci
Foto: SITA/AP

PARÍŽ 6. augusta (WebNoviny.sk)- Viac ako stočlenná skupina migrantov prerazila v piatok policajné zátarasy v talianskom pohraničnom meste Ventimiglia a dostala sa tak na priľahlé územie Francúzska. Informoval o tom oblastný náčelník talianskej polície Giorgio Marenco, ktorého citovala agentúra Reuters.

Migranti prešli cez hranicu v popoludňajších hodinách a následne sa pohybovali po skalnatom pobreží Stredozemného mora blízko francúzskeho prístavu Menton. Regionálny denník Nice-Matin uviedol na svojich internetových stránkach, že z Talianska prišlo až viac ako 200 ilegálnych migrantov. Zverejnil tiež videozábery a fotografie, na ktorých vidieť ľudí prechádzajúcich pomedzi skaly, ako aj príslušníkov francúzskej polície, ktorí sa ich snažili zastaviť.

Podľa vyjadrenia Marenca pre agentúru Reuters konanie migrantov „zaskočilo“ rovnako talianske, ako aj francúzske sily nasadené na spoločnej hranici. Migranti si vlani vybudovali na pobreží pri meste Ventimiglia dočasný tábor, ktorý následne vypratala polícia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom