Už čoskoro sa dozvieme meno slovenského športovca roka 2013

Vyhlásenie Športovca roka 2012
Peter Sagan (cestná cyklistika) preberá ocenenie za 2. miesto v ankete Športovec roka 2012. Anketu Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov (KŠR SSN) Športovec roka 2012 slávnostne vyhlásili v novej budove SND. Bratislava, 21. december 2012. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 26. novembra (WEBNOVINY) – Meno slovenského športovca roka 2013 vyhlásia v tradičnom predvianočnom čase. Slávnosť sa tentoraz uskutoční 20. decembra, v priamom prenose od 20.30 h ho odvysiela televízia Markíza.

Anketu už tradične organizuje Klub športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov (KŠR SSN). Informáciu o termíne priniesla webová stránka podujatia, na ktorej už fanúšikovia môžu hlasovať za svojho najobľúbenejšieho športovca roka 2013.

Obrazom: Minuloročné odovzdávanie cien športovec roka

Diváci a návštevníci stránky si môžu zvoliť z viacerých známych mien, hlasovať môžu za cyklistov Petra Sagana a Petra Velitsa, strelkyne Zuzanu Štefečekovú a Danku Bartekovú, biatlonistku Anastasiu Kuzminovú, lyžiarku Veroniku Velez-Zuzulovú, hokejistov Mariána Hossu, Zdena Cháru, Michala Handzuša, Dominika Graňáka, vodných slalomárov Alexandra Slafkovského, Ladislava a Petra Škantárovcov, Janu Dukátovú, rýchlostnú kanoistku Martinu Kohlovú, chodca Mateja Tótha a ďalších úspešných športovcov.

Prvenstvo v ankete Klubu športových redaktorov obhajuje z vlaňajška strelkyňa Zuzana Štefečeková. Najväčším favoritom na víťazstvo je cyklista Peter Sagan, ktorý by v prípade prvenstva skompletizoval postupku umiestnení. Pred dvoma rokmi bol tretí, vlani druhý.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter SaganZuzana Štefečeková