V Albánsku zabili českých turistov, auto zhodili do rokliny

Albánsko
Vrahovia ukradli dvom českým turistom ich osobné veci. Foto: Ilustračné, SITA/AP

TIRANA 4. júla (WEBNOVINY) – Dvoch českých turistov v piatok zastrelili na albánskej horskej ceste a vrahovia zhodili ich auto do rokliny, aby smrť obetí pôsobila ako dopravná nehoda. Uviedla to v sobotu albánska polícia a svedkovia.

Michaela (27) a Annu (36) zastrelili, keď autom odbočili smerom k stanovému táboru vo vysokohorskej oblasti Thethi, obľúbenej lokalite u českých turistov aj napriek tomu, že v roku 2001 tam zmizli traja mladí ľudia.

V aute našli zbraň a zásobník na muníciu

Podľa českého spravodajského potrálu Novinky.cz obete pochádzajú z okresu Klatovy v Plzenskom kraji. Túto informáciu potvrdilo české ministerstvo zahraničných vecí, ktoré muselo najprv správu oznámiť rodinám.

Albánsky policajný hovorca podľa tlačovej agentúry Reuters uviedol, že v aute našli automatickú zbraň a zásobník na muníciu a neďaleko aj dve nábojnice. „Jeden z útočníkov možno cestoval s obeťami,“ povedal policajný hovorca. V správach albánskych médií sa tiež uvádzalo, že vrahovia ukradli osobné veci českých turistov.

Národný park Tethi láka mnoho turistov

Národný park Tethi je povestný svojou nádhernou divokou prírodou a v jeho strede sa nachádza rovnomenná obec. Tamojšie štíty dosahujú výšku až 2400 metrov a lákajú turistov zo západnej aj strednej Európy, prevažne Čechov.

Vzhľadom na odľahlosť sa táto divoká oblasť zmenila na obľúbené miesto pre pestovanie marihuany, hoci polícia počas vlaňajšej letnej operácie tieto rastliny vyklčovala. Podľa webu Novinky.cz telá českých obetí už previezli do albánskeho hlavného mesta Tirana na obhliadku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom