V Bytči spomínajú na zavraždeného Jána Kuciaka ako na skromného a svedomitého študenta

BRATISLAVA: Zapálenie sviečky za Jána Kuciaka
Horiace sviečky na pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej pred sídlom redakcie Aktuality.sk na Prievozskej ulici v Bratislave. Bratislava, 26. február 2018. Foto: SITA/Diana Černáková.

BYTČA 27. februára (WebNoviny.sk) – Na budove Gymnázia v Bytči vyvesili čiernu zástavu na pamiatku zosnulého Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Učitelia spomínajú na Kuciaka ako na skromného a svedomitého študenta. „Keďže som ho učila angličtinu, poznala som ho osobne a môžem o ňom povedať iba pozitíva. Bol veľmi skromný, svedomitý, čestný a veľmi dobrosrdečný,“ povedala riaditeľka gymnázia Slavka Sitarčíková.

Žilinský samosprávny kraj, ktorý gymnázium spravuje, ponúka pomoc pri prípadných spomienkových podujatiach.

„Rodinám a blízkym by som chcela vyjadriť úprimnú sústrasť. Je to obrovská tragédia. Zomreli dvaja mladí ľudia a všetko nasvedčuje tomu, že dôvodom bola investigatívna a poctivá práca Jána Kuciaka. Verím, že kompetentní rýchlo a dôsledne situáciu prešetria a nájdu zodpovedného za tento ohavný čin,“ povedala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erika JurinováJán Kuciak