V Deň bezpečnosti sa bude upozorňovať na riziká mikrospánku

Alkohol, auto
Foto: shutterstock.com

NITRA 20. júla (WEBNOVINY) – Deň bezpečnosti venovaný rizikám únavy za volantom a mikrospánku bude v nedeľu 21. júla na odpočívadle Tekovské Nemce na rýchlostnej ceste R1.

V rámci podujatia s názvom Načerpajte energiu čaká na vodičov oddychová zóna, športové aktivity, občerstvenie a rady, ako sa vyhnúť únave.

Ako povedal riaditeľ spoločnosti GRANVIA Eric Genetre, letné obdobie je čas, kedy sa ľudia vyberajú autom na dlhé jazdy do dovolenkových destinácií. „Neraz strávime za volantom aj celý deň. Pravidelné prestávky, dostatočný odpočinok a pitný režim sú na týchto dlhých cestách nevyhnutné a ani skúsení vodiči by ich nemali podceňovať,“ skonštatoval.

Do akcie sa zapoja aj neziskové organizácie. Animus Apertus z Banskej Bystrice sa predstaví módnymi kreáciami svojich zverenkýň. Divadlo z pasáže zahrá divadelné predstavenie pre deti Mechúrik Koščúrik.

Chránené pracovisko Antikvariát Pod Vŕškom z Nitry bude v čítacej zóne podávať občerstvenie, občianske združenia Wellgiving a Deti Dunaja z Bratislavy pripravili pre najmenších tvorivé dielne a športové aktivity. Policajní psovodi predvedú prácu so svojimi zverencami o 13:00.

Vodiči môžu relaxovať aj pri prehliadke výstavy archeologických nálezov, ktoré našli pracovníci Archeologického ústavu SAV v Nitre pri výstavbe úseku rýchlostnej cesty R1 s názvom PR1BINA. Dni bezpečnosti organizuje koncesionár projektu GRANVIA a prevádzkovateľ cesty Granvia Operation pravidelne od roku 2011.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom