Aktualizované: V kauze Kuciakovej vraždy unikajú informácie, Za slušné Slovensko volá po vyvodení zodpovednosti

Za slušné Slovensko - Predvečer svadby
Zľava: Organizátori Za slušné Slovensko Karolína Farská a Juraj Šeliga v príhovore na Námestí SNP počas pochodu s názvom Predvečer svadby Jána a Martiny, organizovaného občianskou iniciatívou Za slušné Slovensko a Nie je nám to jedno v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Bratislava, 4. máj 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované: 13. decembra 14:37

BRATISLAVA 13. decembra (WebNoviny.sk) – Zdá sa, že z vyšetrovacieho tímu, ktorý rieši vraždu Jána Kuciaka, unikajú informácie a to je neprijateľné. Na sociálnej sieti to napísali organizátori protestov Za slušné Slovensko.

„Desiatky tisíc ľudí na námestiach volali po vyšetrení vraždy Jána a Martiny a táto požiadavka stále trvá. Očakávame od vedenia polície, špeciálne pána Milana Lučanského (prezidenta Policajného zboru, pozn. SITA) také opatrenie, aby sa takéto veci v budúcnosti nestávali, nehovoriac o vyvodení zodpovednosti voči tým, ktorí informácie vynášajú,“ konštatujú.

Lučanský je rozhorčený

Vyšetrovatelia podľa iniciatívy ukázali výbornú prácu, keď boli schopní zadržať pravdepodobných vrahov, preto organizátori veria, že svoju prácu dokončia a nájdu aj objednávateľov brutálnej vraždy. „Ján bol zavraždený pre svoju prácu. Nezabúdajme na to, že písal o prepojeniach vládnej moci na mafiu a korupčné schémy,“ dodali.

Policajný prezident Milan Lučanský je podľa Denníka Nrozhorčený a sklamaný z toho, že unikajú také podstatné informácie napriek tomu, že vo vyšetrovacom tíme boli prijaté opatrenia.

Najlepšie informácie majú novinári

Ak sa informácie z polície dozvedia novinári, znamená to, že ich vie pomerne široké okolie ľudí, hovorí poslanec a exminister vnútra Robert Kaliňák. Ako vo štvrtok ďalej povedal pre médiá, neprekvapuje ho, že sa dostanú aj k ľuďom, ktorí dlhé roky pôsobia v bezpečnostnom prostredí.

Zdôraznil však, že najlepšie informácie zo spisu v danom prípade majú novinári. „Takže predpokladám, že od nejakých novinárov sa im to dostalo,“ povedal s tým, že v tejto veci nevidí problém. „Ak ho chceli vypočuť, tak prišiel, aby ho vypočuli,“ skonštatoval.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMartina KušnírováMilan LučanskýNorbert BödörRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPZ Policajný zbor SR