Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90. ročník Medzinárodného maratónu mieru
Vedúci pelotón pred obrátkou počas 90. ročníka Medzinárodného maratónu mieru. Košice, 6. október 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
1. októbra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

V Košiciach obmedzia dopravu, prednosť budú mať maratónci

KOŠICE 3. októbra (WEBNOVINY) – Cez víkend sa v Košiciach uskutoční viacero sprievodných podujatí, samotný Medzinárodný maratón mieru (MMM) čo si vyžiada viaceré dopravné obmedzenia. Ako informovala hovorkyňa polície Jana Mésarová, košickí policajti budú dohliadať na nerušený priebeh MMM.

V nedeľu 5. októbra od skorého rána musia vodiči mimoriadnu pozornosť venovať priestoru pred mestskou krytou plavárňou na ulici Protifašistických bojovníkov. Na plavárni sú šatne pre vyše dvetisíc bežcov, preto je tu podstatne zvýšený pohyb chodcov.

Úplná uzávierka ciest na trase MMM sa začne v nedeľu od 7:30 na Nám. osloboditeľov, kde je priestor pre rozcvičenie bežcov. Od 8:30 musia motoristi počítať s obmedzeniami a regulovaním cestnej premávky na celej trase MMM. Obmedzenia v cestnej doprave sa končia priebežne, podľa pohybu pretekárov po trati MMM, v čase od 14:30 do 15:00. Ukončenie podujatia je o pätnástej popoludní.

Štart a cieľ MMM je pred hotelom Hilton, bežať sa bude po trase Hlavná – Komenského – Kostolianska – Areál Anička – Tenisové kurty – Vodárenská – Hlinkova – Národná trieda – Štefánikova – Protifašistických bojovníkov – Jantárová – Južná trieda – obrátka pri hoteli Centrum – Južná trieda – Holubyho – Rastislavova – Moyzesova – Čsl. armády – Festivalové nám. – Watsonova – Komenského – Hlavná. Všetky križovatky na území dotknutom uzávierkami komunikácií v čase od 8:00 do 15:00 budú riadiť policajti.

Odporúčané články

Drevenice na košickom vežiaku osvetlia, oslavujú výročie Košičania pozor, niektoré linky MHD zmenia svoj harmonogram

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...