V nákupnom centre vybuchla bomba, hlásia troch mŕtvych a deväť zranených

Explózia v Kolumbii
Zranená žena je prevážaná do nemocnice po výbuchu v Bogote. Foto: AP Photo/Ricardo Mazalan

BOGOTA 18. júna (WebNoviny.sk) – Jedným z nákupných centier v kolumbijskej metropole Bogota otriasol v sobotu výbuch bomby, ktorý si vyžiadal troch mŕtvych a ďalších deväť zranených.

Medzi obeťami je podľa informácií agentúry AP aj 25-ročná francúzska žena. Incident sa stal na ženských toaletách v budove Centro Andino, pričom podomácky vyrobená výbušnina bola zrejme z dusičnanu amónneho.

Podozrivou z útoku bola povstalecká skupina Národná oslobodenecká armáda (ELN), ktorá v ostatných dňoch útočila prevažne na policajtov v Bogote. Jej vodcovia to však túto informáciu popreli.

Starosta Bogoty Enrique Peňalosa označil incident za „zbabelý teroristický útok“ a uviedol, že zosnulú francúzsku občianku identifikovali ako Julie Huynh. Tá bola počas uplynulých šiestich mesiacov dobrovoľníčkou v jednej zo škôl. Zároveň vyzval obyvateľov, aby boli ostražití, a dodal, že zatiaľ neexistujú dôkazy, ktoré by naznačovali ďalší útok.

Miesto útoku v noci navštívili prezident Juan Manuel Santos, ktorý tento čin odsúdil, ale odmietol sa vyjadriť o tom, kto by za ním mohol stáť. Uviedol, že sa preň v nedeľu, ešte pred svojou plánovanou cestou do Európy, stretne s najvyššími bezpečnostnými poradcami. „Najlepšou odpoveďou na zbabelý terorizmus je nenechať sa ním vystrašiť,“ uviedol.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Enrique PeňalosaJuan Manuel Santos