V návrhu dohody o brexite sú podľa Barclayho odlišné veci, ktoré by mala prerokovať Mayovej vláda

Theresa Mayová
Britská premiérka Theresa Mayová. Foto: archívne, SITA/AP.

LONDÝN 19. marca (WebNoviny.sk) – Britská vláda zaujme „seriózne stanovisko“ k rozhodnutiu predsedu dolnej komory britského parlamentu Johna Bercowa, podľa ktorého vláda nemôže predložiť návrh dohody o podmienkach odchodu krajiny z Európskej únie do parlamentu na tretie hlasovanie, pokiaľ v nej nebudú podstatné zmeny. Povedal to v utorok pre televíznu stanicu Sky News britský minister pre brexit Stephen Barclay.

Minister konštatoval, že vláda musí preskúmať detaily tohto rozhodnutia. „Skutočnosť, že mnohí členovia parlamentu uviedli, že zmenia svoje hlasovanie, poukazuje na fakt, že existujú veci, ktoré sú odlišné,“ dodal minister pre brexit.

Posledným dňom, kedy sa v parlamente môže hlasovať, je streda, pretože potom Theresa Mayová odíde na summit Európskej únie, kde bude žiadať o odloženie brexitu. Ak sa dohoda o podmienkach odchodu Británie z EÚ v britskom parlamente schváli, Mayová požiada o krátke „technické odloženie“. Ak poslanci dohodu neschvália, britská premiérka sa bude snažiť o oveľa dlhšie odloženie brexitu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Theresa Mayová
Firmy a inštitúcie EU Európska únia