V niektorých okresoch Slovenska hrozia búrky, platí aj výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami

Horúčavy, teplo
Foto: ilustračné, Thinkstock

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred horúčavami na západe a juhu Slovenska. Ako sa píše na ich oficiálnej webovej stránke, výstraha druhého stupňa platí pre okresy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji v piatok od 14:00 do 18:00.

Teplota vzduchu na niektorých miestach v tejto časti Slovenska môže byť od 35 °C do 36 °C. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Takáto teplota vzduchu je v tejto ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ píše sa na stránke SHMÚ.

Pre okresy Banskobystrického, Trenčianskeho a Košického kraja platí v piatok v rovnakom čase výstraha prvého stupňa. V Banskobystrickom a Košickom kraji navyše v čase od 14:00 do 22:00 hrozia v niektorých okresoch aj búrky.

výstraha, vysoké teploty, piatok
Aj na piatok meteorológovia pre niektoré okresy vydali výstrahy prvého (žltá farba) a druhého stupňa (oranžová farba) pred vysokými teplotami. Foto: www.shmu.sk.
výstraha, búrky, piatok
Pre žltou farbou označenú časť Slovenska je na piatok vydaná výstraha prvého stupňa pred búrkami. Foto: www.shmu.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom