V Nitre vyrastie japonská fabrika, investícia súvisí s príchodom automobilky Jaguar Land Rover

JAGUAR: Výstavba závodu v Nitre
Pohľad na výstavbu závodu Jaguar Land Rover v Nitre v Priemyselnom parku Nitra - Sever, Dolné Hony. Dolné Hony, 2. september 2017. Foto: archívne, SITA/Martin Havran.

NITRA 11. júna (WebNoviny.sk) – V priemyselnom parku Nitra – Sever vyrastie japonská fabrika G-TEKT, s. r. o., ktorá bude vyrábať kovové výlisky pre automobilový priemysel. Za 25 mil. eur ju postaví spoločnosť G-TES, ktorá predložila svoj investičný zámer vlani. Investícia súvisí s príchodom automobilky Jaguar Land Rover do Nitry.

Výrobná hala sa bude rozprestierať na ploche viac ako 15 000 metrov štvorcových. Závod bude stavať spoločnosť TAKANAKA, výstavba má trvať 17 mesiacov. Prácu v novej fabrike by malo nájsť približne 70 ľudí, firma už začala s náborom.

Ako informovalo mesto Nitra na svojom profile na sociálnej sieti, uplynulý týždeň sa konal slávnostný výkop základov, na ktorom sa zúčastnil veľvyslanec Japonského kráľovstva na Slovensku Jun Shimmi, primátor Nitry Jozef Dvonč, prezident spoločnosti Joshiyki Kassai a tiež konatelia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Dvonč
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover v Nitre