V Rakúsku padali krúpy a sneh, ľudia majú zatopené pivnice

Krupobitie
V Rakúsku napadali krúpy aj sneh. Foto: SITA/Stanislav Hulita

VIEDEŇ 13. júna (WEBNOVINY) – Viaceré okresy Dolného Rakúska v utorok zasiahli búrky sprevádzané extrémnymi zrážkami, v niektorých prípadoch aj v podobe snehu a ľadových krúp.

Informuje o tom spravodajský internetový portál ORF, podľa ktorého patrí medzi najhoršie postihnuté oblasti krajinské hlavné mesto Sankt Pölten. Tamojší hasiči absolvovali viac ako stovku výjazdov, prevažne k zatopeným pivniciam, zatiaľ čo v mestskej časti Sankt Georgen am Steinfelde museli použiť snehový pluh, aby vyčistil ulice od miestami 20-centimetrovej vrstvy snehu a krúp. Podobnú situáciu hlásili aj zo 60 kilometrov vzdialeného Amstettenu.

Odstraňovanie následkov búrok a silného dažďa od utorňajšieho popoludnia v celej oblasti zamestnalo okolo tisíc hasičov.

Portál ORF opisuje kuriózny prípad z obce Augenthal bei Haugsdorf v okrese Hollabrunn, kde príslušníci troch hasičských zborov zachraňovali 25 divých svíň z vytopenej maštale. V obci Ertl na území okresu Amstetten boli medzi postihnutými aj samotní hasiči, keď voda a bahno zaplavili miestnu zbrojnicu do výšky jedného metra.

Pri mestečku Krems zalarmoval pohotovostné zložky cestujúci, ktorý údajne z vlaku spozoroval osobu ležiacu v stavebnej jame, pátranie však bolo bezvýsledné.

Najväčší objem zrážok podľa ORF zaznamenali v okrese Zwettl, kde v obci Rappottenstein napršalo za 24 hodín až 60 litrov na štvorcový meter. Podobné prietrže pritom zasiahli veľkú časť Dolného Rakúska aj minulý piatok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom