V šlágri kola futbalovej ligy Žilina zdolala Senicu

Zilina senica
Radosť hráčov MŠK Žilina po strelenom góle na 1:0 počas 15. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - FK Senica na štadióne pod Dubňom v Žiline. Žilina, 5. november 2011. Foto: SITA/Ján Grajciarík

BRATISLAVA 5. novembra (WEBNOVINY) – Futbal – Corgoň liga 2011/2012 – 15. kolo:

FC Nitra – AS Trenčín 0:0

ŽK: 62. Šimončič, 83. R. Sloboda, 87. V. Gajdoš, 90. Martin Tóth – 65. Mazan, 68. V. Horváth, 72. L. Peltier, 79. Čögley, 83. Hlohovský, rozhodovali: Kružliak – Slyško, Ádám, 1350 divákov

Nitra: M. Chudý – Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Harbuľák – Šimončič, Držík – Ľ. Kolár (60. V. Gajdoš), I. Hodúr (76. Šimonek), R. Sloboda – Matúš Mikuš (66. Rák)

Trenčín: Volešák – Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek – Štefánik (74. Hlohovský), V. Horváth – L. Peltier, Jorge Salinas (83. Ďuriška), P. Mazan – Depetris (57. Malec)

I. polčas

Prvý vzruch nastal v 11. min, keď Nitran Sloboda napriahol z 25 metrov, lopta „zaplávala“ vo vzduchu a od brvna sa odrazila na bránkovou čiaru za Volešákov chrbát. O tri minúty neskôr po faule na Hodúra minul prudkou strelou bránku Trenčína z trestného kopu Mikuš. V 19. min domáci brankár Chudý iba s námahou vytlačil nad bránku prudkú strelu Štefánika. V 35. min Kolár pekne obišiel Holúbeka, ale jeho prihrávku pred bránku vystihol trenčiansky gólman. Päť minút pred prestávkou zahrával priamy kop Salinas, lopta skončila iba v rukách brankára Chudého.

II. polčas

Po prestávke sa ako prví do šance dostali hostia, keď po Horváthovej nepresnej strele tečoval loptu hlavou tesne vedľa domácej svätyne Salinas. V 56. min vysunul domáci Sloboda Kolára a ten prehodil Volešáka, ale aj jeho bránku. V 73. min sa opäť blysol Sloboda, keď prenikol až pred bránku hostí, no namiesto strely volil prihrávku, ale tá až na jeho spoluhráčov neprešla. V ďalšom priebehu sa na ihrisku priostrilo a rozhodca Kružliak v priebehu 28 minút vytiahol deväť žltých kariet. V 77. min Rák vysunul Slobodu, ten zblízka mieril nepresne. Krátko na to skúšal šťastie strelou z 25 metrov Trenčan Malec. Desať minút pred koncom nepríjemne vystrelil Gajdoš, no Volešák stihol loptu vytlačiť na rohový kop. Napokon si diváci gól nezakričali, pre Nitru išlo o deviaty zápas za sebou bez víťazstva. Trenčín opäť nezvíťazil na ihrisku súpera.

Cyril Stachura (tréner Nitry): „Bol to iba priemerný zápas, do ktorého sme mali dobrý vstup, no nevedeli sme dobre vyriešiť finálnu fázu našich akcií. Chlapci sa snažili, chceli konečne vyhrať, ale museli sme si dávať pozor aj na zadné dvierka. Naša hra trpí tým, že útočníci nemôžu dať gól.“

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Videli sme bojovný zápas na nekvalitnom teréne. Keď sme sa dostali do hry, udržali sme tempo, ale šance prichádzali len sporadicky. Chýba nám kvalita v prihrávke i záverečnej fáze. Bod však akceptujem.“

MFK Ružomberok – DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (1:1)

Góly: 25. P. Maslo, 75. Serečin, 77. Skalák – 4. Delarge, ŽK: 11. Struhár, 17. Delarge, 40. R. Konečný, 79. P. Kováč, ČK: 66. Delarge (všetci Dunajská Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Smolák – T. Somoláni, Jenčura, 1654 divákov

Ružomberok: L. Hrdlička – P. Maslo, Huber, Greššák, M. Jurkemik – Skalák (84. Š. Pekár), A. Sloboda, J. Vavrík (69. Serečin), Ďubek – Hoferica (89. J. Chovanec), Masaryk

Dunajská Streda: P. Kováč – I. Obert, Struhár, R. Konečný, Zs. Németh – Boya (83. Lénárth) – Helísek, Hílek, Čorič (87. Tomčák), Kabele (63. Matůš) – Delarge

I. polčas

V 4. min domáci Huber zle odhlavičkoval, lopta sa dostala k Delargemu, ktorý pomedzi stojacich zadákov MFK otvoril skóre – 0:1. Ružomberčania hrali bez dostatočného pohybu i nápadu a prvú šancu si vypracovali až v 17. min, keď Greššákovu hlavičku po Ďubekovom centri zlikvidoval Kováč v bránke hostí . Od tohto momentu začali byť Liptáci lepším tímom a svoju prevahu korunovali v 25. min. Na Ďubekov center si nádherne vyskočil Peter Maslo a hlavičkou do rohu bránky vyrovnal – 1:1. Potom sa až do prvopolčasového hvizdu diváci gólu už nedočkali, úvodná štyridsaťpäťminútovka priniesla futbal len priemernej úrovne.

II. polčas

Druhé dejstvo začali lepšie domáci, ale v 53. min chýbalo len málo, aby inkasovali. Delarge podnikol excelentné sólo, v gólovej pozícii vystrelil, ružomberský gólman Hrdlička však vytiahol bravúrny zákrok. Od 66. min hrala Dunajská Streda bez vylúčeného Delargeho, ktorý po ruke uvidel druhú žltú kartu a automaticky aj červenú. V 75. min napriahol z 25 m striedajúci Serečin a Kováč ani nestihol zareagovať – 2:1. Serečin bol dovtedy na ihrisku len šesť minút. O dve minúty neskôr pálil približne z rovnakej vzdialenosti Skalák a tiež úspešne – 3:1. V druhom polčase bol Ružomberok jasne lepším mužstvom, z tohto pohľadu je jeho víťazstvo úplne zaslúžené.

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): „Do zápasu sme vstúpili zle a po Huberovej chybe sme pustili súpera do vedenia. Trpezlivou hrou sme však postupne začali Dunajskostredčanov prevyšovať a ešte do prestávky sa nám podarilo vyrovnať, čo bolo veľmi dôležité. Potom bolo len otázkou času, kedy pridáme ďalší gól. Dnes sme si však nevypracovali toľko šancí ako v predchádzajúcich zápasoch.“

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): „Zápas sme začali dobre a podarilo sa nám ujať vedenia. Potom sme urobili chybu a súper vyrovnal. Druhý polčas sme tiež odštartovali dobre a mali sme aj veľkú šancu na 2:1. Žiaľ, prišiel Delargeho skrat a po jeho vylúčení nás už domáci herne prevyšovali.“

Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0)

Góly: 13. Jakubko, 90.+ Rejdovian, ŽK: 71. M. Pančík ml., 80. Kupčík – 4. Piter-Bučko, 50. P. Petráš, 61. Jakub Diviš, ČK: 75. P. Petráš (Prešov) po druhej ŽK, rozhodovali: Valášek – Chládek, Bobko, 860 divákov

Banská Bystrica: Belic – M. Pančík ml., Kupčík, Gyömbér, B. Ľupták (90.+ Brašeň) – Rejdovian, Považanec (78. Faško), Marek Hlinka, T. Hučko – Uškovič (63. Bažík), Jakubko

Prešov: Jakub Diviš – Kolbas, Piter-Bučko, P. Petráš, Krob – Krajník – Pribula (46. Guba), V. Macko (83. R. Torres), M. Adam (46. Katona), Papaj – Mariano Bernardo

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Košice 3:2 (2:1)

Góly: 11. a 28. Brčák, 48. Škutka (vlastný) – 44. Nurkovič, 73. K. Diaby, ŽK: 13. A. Candrák – 45. K. Kuzma, 50. Nurkovič, 81. Tofiloski, 85. Hovančík, rozhodovali: Chmura – Kubačka, Súkeníková, 1089 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak – A. Candrák, Janečka, Pavol Majerník, Chren – Pavlovič – Orávik (77. Pavlenda), M. Babic (46. Kuračka), Paur, M. Hruška – Brčák (71. Hodek)

Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth, Kavka, Šinglár, Čonka – Karaš (39. Nurkovič), K. Kuzma (60. Skvašík), Hovančík, Viazanko – K. Diaby (81. J. Novák), Škutka

I. polčas

Domáci s vetrom v chrbte začali aktívne. Už v 3. min si na Brčákovu spätnú prihrávku nabehol Hruška, jeho tečovanú strelu Tofiloski kryl. Vedenia sa ujali domáci v 11. min, keď Chrenov prudký center našiel na hranici malého vápna nekrytého Brčáka, ktorý nedal Tofiloskému šancu – 1:0. V 27. min sa vo výbornej pozícii ocitol Babic, ale zoči-voči gólmanovi mieril iba doňho. Skóre sa opäť menilo v 28. min, na Orávikov center najvyššie vyskočil Brčák a hlavou zblízka upravil na 2:0. V týchto chvíľach domáci dominovali. Po polhodine sa bol sám pred brankárom Hruška, no namieril iba do jeho nôh. V 28. a 41. min sa v dvoch čistých šanciach ocitol Pavlovič, ale ani v jednom prípade netrafil bránku. Trest pre domácich prišiel v 44. min, po ľavej strane unikol Viazanko, jeho centrovaná lopta sa dostala až pred striedajúceho Nurkoviča, ktorý hlavou poľahky znížil – 2:1.

II. polčas

Druhé dejstvo sa začalo pre východniarov „nešťastne“. V 48. min Hruška rozohral štandardnú situáciu a Orávikovu prudkú centrovanú loptu Škutka nechtiac umiestnil do vlastnej bránky – 3:1. O osude stretnutia mohol definitívne rozhodnúť v 57. min aktívny Hruška, ktorý si nabehol na dlhý pas Orávika, ale Tofiloski včasným vybehnutím zachránil situáciu. Hostí vrátil do stretnutia v 73. min Diaby, keď nekompromisne poslal Čonkov center za Kuciakov chrbát – 3:2. V závere si na Hruškov roh vyskočil Pavlovič, ale jeho gólovej hlavičke stálo v ceste brvno košickej svätyne. Napokon domáci ustrážili najtesnejšie víťazstvo, aj keď mali šancí na dva zápasy.

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „S Košicami sme sa stretli na jeseň už štvrtýkrát. V I. polčase sme zahadzovali jednu šancu za druhou, čo sa nám v jeho závere vypomstilo, keď sme inkasovali kontaktný gól. Stretnutie malo dobré tempo, hoci ho občas kazil vietor. Sme však vďační za toto víťazstvo a ďalšie tri body do tabuľky.“

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): „Treba objektívne priznať, že I. polčas nás nezastihol v optimálnej pohode. Celý zápas sme doťahovali súperov náskok. Po zmene strán sme síce začali hrať aktívnejšie a vrátili sme sa do boja o body, vyrovnať sa nám však nepodarilo. „

Presov banska bystrica

MŠK Žilina – FK Senica 3:1 (3:1)

Góly: 8. Šíma (vlastný), 26. a 38. (z pok. kopu) Patrik Mráz – 22. J. Valenta, ŽK: 25. Strnad, 38. P. Pavlík (obaja Senica), rozhodovali: Horváth – Balko, Bóllo, 2189 divákov

Žilina: Krnáč – Mabouka, Štrba, Kerla, Patrik Mráz – Pečovský – S. Angelovič (81. R. Pich), Barčík, Gergel – T. Majtán (43. Střihavka), M. Ceesay (86. Deza)

Senica: Bolek – Gorosito, P. Pavlík (46. Pillár), Gajdošík, Šíma – Strnad (82. Wijlaars) – J. Valenta, T. Kóňa, Piroska, M. Ďurica – Kalabiška (86. Hošek)

I. polčas

Prezident MŠK Žilina Jozef Antošík pred zápasom zablahoželal k 50. narodeninám trénerovi hostí Stanislavovi Grigovi, ktorý odštartoval svoju úspešnú kariéru práve pod Dubňom. Už v prvom polčase videli diváci štyri pekné góly. V 8. min potiahol Pečovský loptu v strede ihriska, prihral na ľavú stranu Gergelovi, ten odcentroval, Ceesay trafil do hornej žrde a obranca hostí Šíma odrazenú loptu nešťastne usmernil do vlastnej siete – 1:0. Gól trochu hostí zaskočil, postupne sa však púšťali do útoku. V 21. min Piroskova strela síce natiahla Krnáča, ale letela mimo bránky. O minútu neskôr už Seničania vyrovnali, Piroska prihral zľava pred bránku voľnému Valentovi, ktorý mal dostatok, aby prekonal žilinského brankára – 1:1. Neprešli ani štyri minúty, keď hostia faulovali pred svojou šestnástkou žilinského kapitána Barčíka a z priameho kopu potom Patrik Mráz peknou strelou do ľavého horného rohu opäť získal pre domácich vedenie . V 38. min po faule na Majtána v šestnástke nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý premenil domáci špecialista na jedenástky P. Mráz – 3:1.

II. polčas

Pekný, kombinačný futbal z jednej strany na druhú produkovali oba tímy aj po prestávke. Hostia sa snažili urobiť niečo s nepriaznivým skóre, museli si však dávať pozor na útočné akcie domácich, hlavne na nebezpečného Ceesaya, ktorý niekoľkokrát nebezpečne ohrozil Boleka. V 64. min sa pekne uvoľnil na pravej strane Angelovič, jeho strelu musel senický brankár vyraziť na roh. Ten istý žilinský hráč sa dostal do brejku v 74. min, keď ho vysunul prihrávkou v prečíslení Pečovský, Angelovič však sám pred Bolekom zaváhal a vracajúci sa hostia postupne odvrátili nebezpečenstvo. V poslednej desaťminútovke sa Žilinčania snažili držať loptu na svojich kopačkách a nepustiť hostí do tlaku, čo sa im aj podarilo a ukončili desaťzápasovú sériu Seničanov bez prehry.

Ľubomír Nosický (tréner Žiliny): „Cením si náš výkon. V prvom polčase sme sa snažili hrať aktívne a donútiť súpera k chybám, čo sa nám aj podarilo. V druhej polovici sme kontrolovali výsledok, mali sme aj dostatok príležitostí. Som spokojný s výkonom mužstva aj s výsledkom.“

Stanislav Griga (tréner Senice): „Zápas sme si prehrali v prvom polčase. Čo nás zdobilo v predchádzajúcich stretnutiach – herná disciplína, to dnes absentovalo. Súperovi sme dali veľa priestoru, nedisciplinovanosťou sme posadili domácich na koňa. V druhom polčase to bolo lepšie, ale nedali sme kontaktný gól. Žilina vyhrala zaslúžene. Z nášho výkonu v prvom polčase som rozčarovaný.“