V Texase popravili väzňa za vraždu dozorcu, odpykával si 99-ročný trest

Robert Pruett.
Robert Pruett dostal smrtiacu injekciu za útok na 37-ročného dozorcu Daniela Naglea z decembra 1999 vo väznici na juhovýchode San Antonia. Foto: archívne, SITA/AP

HUNTSVILLE 13. októbra (WebNoviny.sk) – V Texase vo štvrtok popravili muža, ktorého odsúdili na smrť za vraždu dozorcu. Robert Pruett dostal smrtiacu injekciu za útok na 37-ročného dozorcu Daniela Naglea z decembra 1999 vo väznici na juhovýchode San Antonia.

Nagle utrpel viacero bodných rán, pričom podla pitevnej správy zomrel na infarkt, ktorý mu spôsobil útok. Hádka sa medzi mužmi začala pre sendvič s arašidovým maslom, ktorý si väzeň chcel aj napriek zákazu vziať na vychádzkový dvor.

Láska, svetlo sú večné

Odsúdený pred smrťou uviedol, že mu veľa ľudí v živote ublížilo a takisto on ublížil mnohým. „Raz príde deň, kedy ľudia nebudú mať potrebu ubližovať si,“ povedal. Posledné chvíle života sledovali jeho kamaráti, ktorým povedal, že ich má rád.

„Láska, svetlo sú večné,“ opakoval väzeň. Následne k tejto fráze pridal aj obscénnosti, začal kričať a upadol do bezvedomia. Za mŕtveho ho prehlásili 29 minút po tom, ako dostal injekciu. Na jeho odchod zo sveta sa pozerali aj rodinní príslušníci zavraždeného dozorcu, pričom jeho manželka uviedla, že vrahovi odpustila.

Manželka dozorcu vrahovi odpustila

Pruett si v čase útoku odpykával 99-ročný trest za vraždu z roku 1995. Vtedy sa ešte ako 15-ročný pohádal s 29-ročným susedom Raymondom Yarbroughom, pričom zavolal na pomoc otca a brata.

Pruett muža kopal a bil a držal na zemi, zatiaľ čo ho otec dobodal. Howarda Pruetta za to odsúdili na doživotie, pričom jeho syna Howarda mladšieho na 40 rokov za mrežami.

Robert Pruett sa vyhol trestu smrti v apríli 2015 len niekoľko hodín pred jeho vykonaním, keď sudca nariadil vykonať v prípade zabitia dozorcu ďalšie testy DNA. Vo štvrtok sa však stal 20. väzňom v USA a zároveň šiestym v Texase, ktorého tento rok popravili. V Texase vlani vykonali trest smrti sedemkrát.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom