Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Thinkstock
18. novembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Väčšina Slovákov by už nevymenila demokraciu za socializmus

BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) – Väčšina Slovákov by už socializmus ako politický režim nechcela, preferujú súčasnú parlamentnú demokraciu Podľa prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý vykonali od 10. do 16. novembra na vzorke 1473 respondentov starších ako 18 rokov, by si 58,4 percenta opýtaných v prípade možnosti výberu zvolilo ako politický režim pre našu krajinu parlamentnú demokraciu.

Obrazom: V Dojči si zopakovali november ’89, zasiahla aj VB

Na druhej strane, socializmus by chcelo 21,1 percenta respondentov. Vybrať by si nevedelo 7,6 percenta účastníkov prieskumu a 12,9 percenta odpovedalo, že im je to jedno.

Agentúra Polis Slovakia tiež zisťovala, koľko ľudí považuje socializmus za prekonaný režim. Z výsledkov prieskumu vyplýva, že za prekonaný ho považuje 30,2 percenta opýtaných, 44 percent účastníkov prieskumu si myslí, že prekonaný ešte nie je a 25,8 percenta respondentov nevedelo odpovedať.

S celkovým vývojom spoločnosti po novembri 1989 je spokojných 31,8 percenta opýtaných, nespokojných je 63,9 percenta, odpovedať nevedelo 4,3 percenta respondentov. Viac než polovica účastníkov prieskumu (55,2 percenta) si tiež myslí, že žijeme v slobodnej spoločnosti. Naopak, 41,7 percenta opýtaných je presvedčených, že naša spoločnosť slobodná nie je. Na otázku nevedelo odpovedať 3,1 percenta respondentov.

.

Odporúčané články

Prezident Kiska vyznamenal piatich bojovníkov za slobodu ŠtB oživila v roku ’89 staré akcie, zatknúť mala tisíce ľudí

Témy

Diskusia

Pre tretí nos Ach Bože, ty ubožiak, koľko počíttačov používaných teraz na Slovensku je komplet našim vlastným výrobkom !!!????? Pokiaľ budú na Slovensku ľudia s Tvojim uvažovaním, tak budeme prehrávať! Fatálne ignoruješ vývoj spoločnosti a porovnávaš neporovnateľné! recykled Ešte trefnejšie "PODVODNIKAVCI" prieskum Keby sa náhodou mňa opýtali, nevedel by som čo uprednostniť-keď porovnám základné životné podmienky človeka na život. , tak: STRACH - 1/prv bol z ŠTB 2/teraz zo straty zamestnania - dopad 1/preradenie na inú robotu, alebo ak som moc kričal... REtretinos dnes 13:49 Podľa teba teda robotníci sú zbytočná, neschopná časť spoločnosti a preto nemôže dobre zarobiť? To chceš povedať takú CAPINU, že všetci (teoreticky) môžu podnikať a mať dobrý príjem? Teda nebude treba dve základné skupiny súpočnosti: tí čo bohatnú... RENázor dnes 13:54 ...:SVOJPRAVNEHO ... ATD ... ! " = najskôr by si musel byť tým svojprávnym človekom!
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...