Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Platba kartou, žena, obchod
Foto: shutterstock.com
1. augusta 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Väčšina Slovákov má jasno, zakázali by nedeľný predaj

BRATISLAVA 1. augusta (WEBNOVINY) – Až 58,1 percenta opýtaných Slovákov súhlasilo, aby bol v nedeľu a cez štátne sviatky zakázaný maloobchodný predaj. Vyplýva to z telefonického prieskumu, ktorý pre agentúru SITA urobila agentúra Polis Slovakia. Možnosť rozhodne áno v prieskume označilo 41,5 percenta opýtaných.

Za zákaz predaja je ďalších 16,6 percenta, ktorí sa priklonili k možnosti skôr áno ako nie. Rozhodne by nemal byť predaj zakázaný podľa 18,3 percenta respondentov, k možnosti skôr nie ako áno sa priklonilo 16,9 percenta. Na otázku nevedelo odpovedať vyše šesť percent účastníkov prieskumu.

Prieskum urobila agentúra Polis Slovakia v čase od 18. do 22. júla na vzorke 1 128 respondentov starších ako 18 rokov z celého Slovenska. Ľudia odpovedali na otázku: “Súhlasili by ste s prípadnou novelou Zákonníka práce, ktorá by zakázala maloobchodný predaj v nedeľu a počas štátom uznaných sviatkov?” Agentúru SITA informoval šéf agentúry Polis Slovakia Ján Baránek.

Odporúčané články

Slováci vidia budúcnosť a ekonomiku krajiny pesimisticky Na dvadsať eurový nákup musí Slovák pracovať štyri hodiny

Témy

Diskusia

AkaPWn8i , our time with our seradvices memadber are just as imporadtant. We make sure your memadber has everyadthing they need to puradsue their careers, the supadport, the lleony days and nights withadout them, the hardadship of takading over the houseadhold,... g5LmOJCrC Tomu nerozumedm. Je1 mluvedm o tom jak si počedne1m je1. Ty nolsuheasedš s tedm jak si počednajed druzed. Nesouhlasit můžeme, ale pokud jedinfdm vfdsledkem tohoto nolsuheasu je pokažene1 ne1lada, negativned myšlenky a jinak s tedm nic dělat neumedme či nemůžeme,... u0PF1PYuOb La verdad es que no conoceda mcuhas cosas. Lo de que fue escenario para El Perfume me lo apunto, me encanta encontrar lugares que han sido utilizados en el cine.问候 Olinka To tie predavačky asi moc nepoznáš...Pracovala som ako predavačka v najväčšom nákupnom reťazci 3 roky a pracovné nedele sme všetky priam nenávideli. Príplatok cez sviatok bol vo výške 0,50 EUR na hodinu. Rád by si mal pokazený celý w-d kvôli... prieskum asi robili v Hornom Výplachu.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...