Velez-Zuzulová vstúpila do sezóny prvým miestom v Argentíne

Veronika Velez Zuzulová
Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová (na fotografii) bola po prvom kole líderkou, ale nakoniec skončila druhá. Na Rakúšanku Katharinu Truppeovú stratila 16 stotín sekundy. Foto: SITA/AP

CERRO CASTOR 24. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Veronika Velez-Zuzulová suverénne triumfovala v slalome kategórie FIS v argentínskom stredisku Cerro Castor, ktorý bol pre ňu vstupom do novej súťažnej sezóny.

Skúsená 31-ročná členka slalomovej ženskej špičky zdolala v súčte dvoch kôl Francúzku Anne-Sophie Barthetovú o 2,80 s. Tretia skončila Mireia Gutierrezová z Andorry (+3,30).

Štvrtá slalomárka tohtoročných MS v Beaver Creeku Velez-Zuzulová absolvovala preteky v Cerro Castor v rámci dvojtýždňovej prípravy na novú sezónu Svetového pohára v stredisku Ushuaia v Argentíne.

Výsledky:

Slalom FIS – ženy: 1. Velez-Zuzulová (SR) 1:43:07 min, 2. Anne-Sophie Barthetová (Fr.) +2,80, 3. Mireia Gutierrezová (And.) +3,30.