Foto: Veľká havária na D1, do prevráteného kamiónu narazilo päť vozidiel (aktualizované)

Dopravná nehoda na D1
Do prevráteného kamiónu vrazili dve dodávky, dve osobné autá a Ďalší kamión. Foto: facebook.com/prezidiumhazz
  • aktualizované 20. júla, 19:06

BRATISLAVA 20. júla (WebNoviny.sk) – Hromadná dopravná nehoda sa stala vo štvrtok na diaľnici D1. Ako agentúru SITA informovalo operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Bratislave, kolíziu tu mali dva kamióny, dve osobné autá a dve dodávky. Na mieste zasahovalo 18 hasičov s piatimi vozidlami.

Diaľnica bola uzavretá v oboch smeroch

Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru agentúru SITA informovala, že nehoda sa stala na 17. kilometri D1 v smere z Bratislavy do Senca.

Pri nehode sa cez všetky tri pruhy prevrátil kamión a následne doňho narazilo ďalšie nákladné vozidlo, dve dodávky a dve osobné autá. Pri udalosti sa zranilo päť ľudí. Na mieste bol aj záchranársky vrtuľník. Diaľnica ostala uzavretá v oboch smeroch.

Obchádzka po starej Seneckej ceste

Bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková pre agentúru SITA uviedla, že dopravní policajti sa snažili uvoľniť vozidlá v kolóne a zabezpečiť tak ich odklon cez obchádzkové trasy. Na miesto vyslali aj ťažkú techniku Národnej diaľničnej spoločnosti, aby čo najskôr sprejazdnili aspoň časti diaľnice.

Diaľnica D1 v smere z Trnavy do Bratislavy bola neprejazdná, dopravní policajti zabezpečovali odklon dopravy v smere do Bratislavy cez Pezinok a Senec. Diaľnica bola v smere z Bratislavy do Senca neprejazdná približne štyri až šesť hodín. Obchádzaná trasa v smere do Senca viedla po Starej Seneckej ceste.

Dve osoby majú stredne ťažké zranenia

Univerzitná nemocnica v Bratislave vo štvrtok v súvislosti s hromadnou dopravnou nehodou na diaľnici D1 prijala šesť ľudí. Zdravotníci im poskytujú zdravotnú starostlivosť v nemocniciach v Ružinove, na Kramároch a v Starom Meste.

Dvaja pacienti majú stredne ťažké zranenia, ostatní ľahšie. Nikto z nich nie je aktuálne v ohrození života. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom