Agentúra rozdá dotácie na kotly na biomasu

Biomasa
Foto: ilustračné, Thinkstock

Jedna domácnosť bude môcť získať na kúpu a inštaláciu kotla na biomasu 1 200 až 1 500 eur.

Domácnosti sa po dvojtýždňovej prestávke znova budú môcť uchádzať o dotáciu na malý obnoviteľný zdroj energií (OZE). Tentokrát môžu získať podporu na kúpu a inštaláciu kotla na biomasu. Ako informovala Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA), domácnosti si rozdelia celkovo 400 tisíc eur. K dotáciám by sa malo dostať 267 domácností. Jedna domácnosť bude môcť získať na kúpu a inštaláciu kotla na biomasu 1 200 až 1 500 eur.

Tri mesiace na preplatenie poukážky

Šestnáste kolo projektu Zelená domácnostiam II začne už v tradičnom termíne, v utorok o 15. hodine. Po získaní poukážky musia domácnosti požiadať o ich preplatenie najneskôr do 23. októbra tohto roku. „Ak posledný deň lehoty na predloženie žiadosti o preplatenie poukážky pripadne na sobotu, nedeľu alebo sviatok, je posledným dňom lehoty na predloženie žiadosti o preplatenie poukážky najbližší nasledujúci pracovný deň,“ upozornila agentúra, ktorá v pokračovaní projektu Zelená domácnostiam II doteraz vyhlásila tri kolá na dotácie na kotly na biomasu. Domácnosti však ani raz nevyužili plne vyčlenenú sumu.

Rozdali milióny, rozdajú ďalšie

SIEA zatiaľ vydala viac ako 4 500 platných poukážok v hodnote 8,8 milióna eur. Do konca roka plánuje agentúra podľa zverejneného harmonogramu vyhlásiť ešte deväť kôl v celkovej hodnote 5,9 milióna eur. Národný projekt Zelená domácnostiam II je súčasťou Operačného programu Kvalita životného prostredia. Cieľom projektu je vďaka európskej a štátnej podpore do roku 2023 zvýšiť využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach. SIEA plánuje podporiť inštalácie s celkovým výkonom 140 megawattov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom