Aktivisiti protestujú proti výstavbe terminálu na LNG v Bratislave, v prístave plánujú byť do nedele

PROTEST: Proti výstavbe LNG terminálu
Účastníci protestu proti výstavbe terminálu na skvapalnený zemný plyn (LNG) v bratislavskom prístave. Protestujúci považujú výstavbu novej fosílnej infraštruktúry v čase klimatickej krízy za neprípustnú. Bratislava, 4. september 2021. Foto: SITA/Greenpeace

Skupina aktivistov proti výstavbe terminálu na skvapalnený zemný plyn (LNG) na Dunaji chce na mieste protestu v bratislavskom verejnom prístave zotrvať až do nedele 5. septembra. Informovali o tom v tlačovej správe.

Počas sobotňajšieho verejného podchodu proti výstavbe LNG terminálu sa skupina aktivistov rozhodla odpojiť a obsadiť miesto plánovanej výstavby terminálu. Podľa nich je výstavba novej fosílnej infraštruktúry v čase klimatickej krízy neprípustná, a preto takúto formu protestu aktivisti považujú za plne legitímnu.

Plyn nevnímajú ako zelené ani prechodové palivo, pretože prispieva k zhoršovaniu klimatickej krízy. Heslo akcie „Toto mesto patrí všetkým“ má zdôrazniť, že miesto plánovanej výstavby by mohlo mať oveľa lepšie využitie v prospech miestnych ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom