Bratislavská Jurkovičova tepláreň otvorila svoje brány pre návštevníkov, rekonštrukcia stála milióny eur (foto)

Jurkovičova tepláreň
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Spoločnosť Penta Real Estate dokončila rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatky – Jurkovičovej teplárne, ktorá je súčasťou projektu SKY PARK by Zaha Hadid. Komplexná rekonštrukcia historickej pamiatky si vyžiadala investíciu viac ako 13 miliónov eur.

„Kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť v auguste a v týchto dňoch už jej priestory vítajú prvých nájomcov a návštevníkov,“ uviedla spoločnosť v tlačovej správe.

Jurkovičova tepláreň
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Tepláreň roky chátrala

Jurkovičova tepláreň bola čiastočne zasiahnutá počas bombardovania rafinérie Apollo v roku 1944 a roky po ukončení svojej prevádzky chátrala. Investor začal s jej rekonštrukciou v lete 2018, teraz otvára jej brány pre verejnosť a klientov flexibilných kancelárií.

Jurkovičova tepláreň
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

„Architektonické riešenie využilo voľný vnútorný priestor v hale kotolne a v turbínovej hale pre výstavbu nových konštrukcií a vytvorilo tak nové plochy a podlažia,“ uviedol developer. Okrem flexibilných kancelárií sa v teplárni nachádza aj multifunkčná sála, kaviareň, galéria moderného umenia či reštaurácia, prístupné pre verejnosť.

V priestoroch teplárne sa nachádza 3 900 metrov štvorcových flexibilných plôch, s celkovou kapacitou približne 450 miest.

Jurkovičova tepláreň
Jurkovičova tepláreň
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Vznik nového mestského parku

Prvé tri rezidenčné veže projektu SKY PARK by Zaha Hadid sú kompletne dokončené, na trh priniesli dokopy 792 bytov. S výstavbou štvrtej rezidenčnej veže začal developer v marci tohto roka. Začiatkom roka bola dokončená a skolaudovaná aj kancelárska budova SKY PARK Offices.

Súčasťou projektu je aj druhá kancelárska budova SKY PARK Tower. Budova je súčasťou druhej etapy projektu a jej výstavba by sa mala začať v priebehu tohto roka. V rámci projektu vznikol aj nový mestský park s rozlohou viac ako 30-tisíc metrov štvorcových, prístupný pre verejnosť. Penta Real Estate celkovo investuje do projektu SKY PARK viac ako 420 miliónov eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Penta Real Estate