Búrky na Morave zasiahli aj severozápad Slovenska, bez elektriny sú tisíce domácností

búrka, spadnutý strom
Foto: Ilustračné, www.facebook.com.
  • aktualizované 25. júna 15:37

Po večerných a nočných intenzívnych búrkach, ktoré sa vo štvrtok prehnali Moravou a spôsobili výpadky elektrickej energie na severozápade Slovenska, je momentálne bez elektrického prúdu ešte 4 200 odberných miest. Informoval o tom hovorca spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) Miroslav Gejdoš.

Popadané stromy

Za posledných 24 hodín zostalo bez elektriny minimálne na tri minúty viac ako 30-tisíc odberných miest. Predovšetkým pre popadané stromy bolo v piatok ráno odstavených od dodávku elektriny takmer 6 500 domácností, predovšetkým v okresoch Čadca, Púchov a Považská Bystrica.

„Situácia s výpadkami elektriny sa nám trošku zlepšila, bez elektriny je momentálne asi 4 200 odberných miest. Počítame s tým, že na úrovni vysokého napätia by mali naši pracovníci obnoviť dodávku elektriny pre všetky odberné miesta,“ uviedol Gejdoš.

Najviac zasiahnuté obce

Energetici evidujú desiatky porúch na úrovni nízkeho napätia. „Mnohé z nich sú v rôznych chatových oblastiach. Tieto poruchy budeme odstraňovať priebežne, ale až po odstránení porúch na vyššej napäťovej úrovni,“ uviedol Gejdoš.

Výpadkami elektriny sú najviac zasiahnuté obce Zákopčie a Olešná v Čadčianskom okrese a obce Horná Mariková (okres Považská Bystrica) a Lazy pod Makytou (okres Púchov).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Gejdoš
Firmy a inštitúcie SSD Stredoslovenská distribučná