Bývalí talianski manažéri sú stále obvinení, mali sa v Mochovciach podieľať na miliónových podvodoch

Mochovce
Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

Dvaja talianski bývalí manažéri Slovenských elektrární sú stále obvinení. Ako uviedol pre portál vEnergetike.sk hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka, vyšetrovanie plynule pokračuje, sú vykonávané úkony nevyhnutné na riadne objasnenie veci. „Uznesenie o vznesení obvinenia po viackrát dopĺňaných rozsiahlych sťažnostiach obvinených nadobudlo právoplatnosť, nakoľko sťažnosti dozorujúci prokurátor zamietol ako nedôvodné,“ dodal Slivka. Obvinení Taliani mali spôsobiť pri dostavbe Atómovej elektrárne Mochovce škodu vo výške 22 miliónov eur.

Zložité vyšetrovanie

Vyšetrovanie bývalých manažérov slovenského dominantného výrobcu elektriny bude zložité. Priznala slovenská polícia. „Vzhľadom na rozsiahlosť, zložitosť a osobitosti prípadu, akým je napríklad medzinárodný prvok, je zrejmé, že vyšetrovanie si vyžiada vykonanie množstva procesných úkonov a vysokú časovú náročnosť,“ konštatoval Slivka s tým, že bližšie nie je možné v súčasnom štádiu plánované ani konkrétne vykonané úkony špecifikovať.

Talianski manažéri P. R. a N. C. sa mali podľa slovenskej polície podieľať na miliónových podvodoch v Slovenských elektrárňach. Vyšetrovateľ špecializovaného tímu národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry vzniesol voči dvom Talianom obvinenie v apríli minulého roku. Na bratislavskom letisku polícia následne zadržala Taliana P. R., po výsluchu ho však prepustila a je tak stíhaný na slobode. Obvinenému N. C. mala polícia doručiť uznesenie o vznesení obvinenia formou právnej pomoci. Doteraz nie je zrejmé, či sa druhého obvineného poradilo aspoň vypočuť.

Práce v Mochovciach

Dvaja talianski občania, bývalí vrcholoví manažéri Slovenských elektrární, mali podľa slovenskej polície nehospodárne nakladať s majetkom slovenského dominantného výrobcu elektriny. Prípad sa týka opätovných repasačných a náterových prác na objektoch Atómovej elektrárne Mochovce.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Slivka
Firmy a inštitúcie Atómová elektráreň MochovcePrezídium policajného zboru SRSE Slovenské elektrárne