Energetici odkladajú plánované odstávky

Foto.jpg
Ilustračné foto SSD

Stredoslovenská distribučná (SSD) odkladá plánované odstávky elektriny. Do 24. januára zrušila spoločnosť všetky plánované práce, ktoré by mali za následok obmedzenie distribúcie elektriny. Distribučná spoločnosť pristúpila k tomuto kroku najmä s ohľadom na obyvateľov, ktorí sú nútení zdržiavať sa prevažne doma. Ak by nezrušili odstávky, výrazne by skomplikovali dištančné vyučovanie žiakov, ale aj možnosti zamestnancov pracujúcich z domu.

Energetici zostávajú v nasadení

„Tak, ako sme odberateľov s predstihom informovali o odstávkach, ich postupne informujeme o ich zrušení. Výnimkou bude len niekoľko ojedinelých prác, kedy budeme nútení prerušiť dodávku elektriny v nevyhnutnom rozsahu jednak pre bezpečnosť distribučnej sústavy, ale aj pre to, aby sme predišli vážnym ekonomickým škodám,“ vysvetlil riaditeľ divízie prevádzka a údržba energetických zariadení SSD Radomír Rajčáni.

Aj napriek útlmu niektorých činností zostávajú energetici podľa neho v maximálnom nasadení. „Poruchy budeme odstraňovať v normálnom režime, ale za prísnych bezpečnostných opatrení. Našou prioritou je udržať distribúciu elektriny v neobmedzenej prevádzke. Preto musíme dbať na zdravie našich pracovníkov v najvyššej možnej miere,“ dodal Rajčáni.

Spoločnosť Stredoslovenská distribučná je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 755-tisíc domácností a firiem.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Radomír Rajčáni
Firmy a inštitúcie SSD Stredoslovenská distribučná