Energetickí "koviďáci" (komentár)

Jaslovské Bohunice
Foto: ilustračné, Getty Images

Tak, máme tu nový nešvár. Všetkým nám je jasné, že sme v období, kedy by sme mali dodržiavať zákaz vychádzania. Korona totiž nepozná brata. Väčšine Slovákov sa to darí. Len pár nami volených si myslí, že sa ich ochorenie COVID-19 netýka. Že nikoho neohrozia, nenakazia.

Iba počas jedného týždňa stihli navštíviť obe naše jadrové elektrárne. Jasné, je to v poriadku, keď sa poslanci zaujímajú o naše jadrové elektrárne. Hlavne o tie, ktoré nedokážeme dostavať viac ako desať rokov. Ale sme presvedčení o tom, že nám svojimi návštevami počas koronakrízy nejako jadrovo pomôžu?

Ani neurýchlia dostavbu dvoch blokov v Mochovciach, ani nevyriešia jadrovú bezpečnosť v Jaslovských Bohuniciach. Všetko je jasné. Slovenské elektrárne dostavujú mochovské bloky tak, ako dostavujú a bohunické elektrárne sú také bezpečné, ako vždy boli.

Jednoducho návšteva pre návštevu. Hlavne, že sa pohybujeme z čierneho do bordového, do červeného okresu ako taký vánok. Poslanecký vánok, ktorý má akože zachrániť našu jadrovú bezpečnosť a sebestačnosť.

Možno by si mali aj poslanci sadnúť na „prdel“ a ísť vykonávať svoju prácu. Teda, keď to bude potrebné, hlasovať v parlamente a neroznášať svoje múdre sliny po okresoch v čiernych, bordových alebo červených farbách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe ElektrárneKoronavirusPoslanci
Firmy a inštitúcie SE Slovenské elektrárne