Expozícia 28. ročníka veľtrhu AMPER 2020 sa rozprúdi už za niekoľko dní

Amper Terinvest
Ilustračné foto. Zdroj: Terinvest

Tohtoročný 28. medzinárodný veľtrh elektrotechniky, energetiky, automatizácie, komunikácie, osvetlenia a zabezpečenia AMPER 2020 otvorí svoje brány už v utorok 17. marca na brnenskom Výstavisku v halách F, P a V.

Čakajú nás teda štyri dni sviatku moderných technológií, pokroku a stretávania odborníkov a obchodníkov, na ktorom sa predstaví zhruba 600 vystavovateľov, prevažne z Česka, ale aj ďalšej zhruba dvadsiatky krajín.

Témou, ktorá rezonuje tohtoročným veľtrhom AMPER, je bezpochyby ukážka technológií využívajúcich sieť 5G, ktorá bude na veľtrhu, vďaka spoločnosti Vodafone, spustená.

Okrem tradične silného zastúpenia vystavovateľov z odboru automatizácie a digitalizácie priláka veľtrh i energetikov a elektrotechnikov. Štvordenné fórum Energetiky bude venované prevažne efektívnemu využívaniu obnoviteľných zdrojov, energetickej sebestačnosti, hospodáreniu s energiami a optimalizácii energetických nákladov. Tieto témy vo svetle už viditeľnej klimatickej zmeny v nadväznosti na európsku a českú legislatívu, súčasné a plánované zloženie energetického mixu a záväzky a plány na národnej aj medzinárodnej úrovni, stále nadobúdajú na naliehavosti. Môžeme sa zoznámiť s výsledkami výskumu niekoľkých popredných českých inštitúcií (ÚJV Řež, Výzkumné a vývojové centrum obnovitelných zdrojů a elektromobility a iné) a výsledkami práce asociácií (ČEFAS, ČSZE, …). Niektoré tradičné energetické spoločnosti uchopili tieto príležitosti a z dodávateľov sa premenujú na energetických partnerov. Tu odkazujeme napríklad na prednášku Jana Zápotočného z e.ONu.

Energetická sebestačnosť so sebou neprináša iba teóriu a prednášky, mnohí vystavovatelia predstavujú použiteľné a ekonomicky efektívne riešenia. Napríklad spoločnosť HYDROSERVIS-UNION, ktorá bude prezentovať aj svetovo unikátne patenty zlepšujúce účinnosť solárnych panelov a prepojenie fotovoltaiky s tepelným manažmentov budov. Ostatne – niektoré svetové objavy, napríklad možnosť získavania vody zo vzdušnej vlhkosti pri čerpaní slnečnej energie, sú založené práve na českých patentoch.

Odborný a odborne popularizačný sprievodný program veľtrhu zahŕňa opäť viac ako 170 hodín čistého času, obsadí prednáškové kapacity v halách P, A a v kongresovom centre a stage na ploche každej výstavnej haly.

Pretože na veľtrhu AMPER majú tradične silné zázemie vystavovatelia z oblasti osvetľovacej techniky, usporiadal organizátor veľtrhu tento rok premiérový ročník odbornej konferencie OSVĚTLOVÁNÍ 2020, ktorý sa bude zaoberať vplyvom svetla na človeka v budovách a interiéri aj vo vonkajšom prostredí.

17. marca odborná komisia zložená z 13 popredných odborníkov, profesorov českých a slovenských univerzít, udelí prestížne ocenenie: Zlatý AMPER 2020. O ten sa tento rok usiluje 25 spoločností – od malých rodinných českých firiem s geniálnymi nápadmi a inovátorským nadšením, cez mladé mozgy využívajúcich tvorivú atmosféru technických univerzít až po veľké a úspešné spoločnosti čerpajúce zo skúseností širokého spektra svojich odborníkov po celom svete.

Záujemcov o čistú mobilitu iste nadchne ďalší ročník výstavy AMPER eMOTON, ktorý ponúka návštevníkom celý rad lákadiel. K videniu budú úž tradične novinky medzi elektromobilmi rôznych veľkostí od štvorkoliek cez klasické osobné vozidlá až po multifunkčný kolesový nakladač. Vystavovať bude niekoľko firiem prevádzkujúcich dobíjacie stanice. Spoločnosť Unicorn Solutions predstaví komplexné software riešenie pre elektromobilitu, ktoré zahŕňa potreby prevádzkovateľov dobíjacej infraštruktúry a šoférov elektrických automobilov. Pokrýva kľúčové procesy súvisiace s poskytovaním služby komerčného aj súkromného nabíjania.

Magnetom pre oči bude bezpochyby najluxusnejšie malé plavidlo, ktoré môžete v Českej republike uvidieť. Ide o elektrickú loď KeelCraft vyrobenú z prémiového mahagónu vo vysokom lesku. S maximálnou rýchlosťou 24 kn (45 km/h) a dojazdom až 100 km.

Neváhajte a príďte na AMPER. Budú tam všetci, čo v energetike, elektrotechnike, automatizácii, osvetľovaní a všeobecne v inteligentnom priemysle určujú ďalšie smerovanie. Tešíme sa na vás v Brne.

Terinvest spol. s r.o., organizátor 28. medzinárodného veľtrhu elektrotechniky, energetiky, automatizácie, komunikácie, osvetlenia a zabezpečenia AMPER 2020

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom