Máte starší rodinný dom? Štát opäť ponúka dotáciu na zateplenie.

Zatepľovanie
Ilustračné foto Zdroj: youtube.com

Štát pokračuje v podpore zatepľovania rodinných domov. Ministerstvo dopravy a výstavby SR totiž v piatok vyhlásilo v poradí už šiestu výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na zateplenie starších rodinných domov. Aj tento rok tak môžu záujemcovia získať príspevok na zateplenie do výšky 8 800 eur.

Žiadosti do júna

Žiadosti o príspevok bude možné elektronicky podávať v termíne od 1. apríla 2020 do 30. júna 2020 alebo do naplnenia počtu 150 elektronicky zaevidovaných žiadostí o príspevok. Podmienky poskytnutia príspevku sa nemenia. Platí teda, že rodinný dom musí byť skolaudovaný aspoň 10 rokov pred realizáciou zateplenia, jeho podlahová plocha je maximálne 150 metrov štvorcových pri jednopodlažnom rodinnom dome  alebo 300 metrov štvorcových pri viacpodlažnom rodinnom dome a využíva sa výlučne na bývanie.

„Teší ma, že záujem o príspevok rastie. Okrem zníženia nákladov majiteľov rodinných domov sa z globálneho hľadiska vďaka zatepleniu zlepšuje energetická hospodárnosť rodinných domov na Slovensku,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek. Aktuálne informácie a podmienky  poskytnutia príspevku na zateplenie rodinného domu sú dostupné na novom webovom portáli www.byvajteusporne.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Árpád Érsek
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR