Motoristi sa na trase medzi Žilinou a Martinom zdržia, energetici tam musia opraviť elektrické vedenie

Elektrické vedenie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Motoristi na ceste I/18 medzi Žilinou a Martinom sa musia v utorok (5. júla) v predpoludňajších hodinách pripraviť na časové zdržanie.

Oprava elektrického vedenia

Energetici zo spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) budú odstraňovať poruchu na vzdušnom elektrickom vedení vysokého napätia, ktoré križuje cestu v blízkosti prvej svetelnej križovatky pri vstupe do Žiliny. Informoval o tom hovorca SSD Miroslav Gejdoš.

Cesta bude striedavo neprejazdná v dvadsaťminútových intervaloch v čase od 09:00 do 11:00. „Energetici natiahnu ponad cestu vodiče. Vzhľadom na bezpečnosť ide o mimoriadne náročnú prácu, preto je striedavé uzatváranie cesty nevyhnutné,“ uviedol Gejdoš.

Vedenie strhol kamión

Podľa technika údržby SSD Jána Pončku došlo k poškodeniu vedenia vysokého napätia počas búrky, keď sa previs vodičov nad cestou zvýšil natoľko, že ich zachytil a strhol kamión.

Energetici naplánovali opravu na sviatočný deň, kedy nepremáva väčšina nákladných áut. Dopoludňajší termín vybrali s predpokladom, že dopravná špička v tomto úseku cesty vyvrcholí podvečer.

„V nočných hodinách zas neumožňuje takúto závažnú opravu na úrovni vysokého napätia legislatíva. Veľmi precízne sa na to pripravujeme a vynaložíme maximálne úsilie, aby sme práce zrealizovali čo najskôr,“ dodal Pončka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Gejdoš
Firmy a inštitúcie Stredoslovenská distribučná (SSD)